Angela Borgia

20,00 TL

Angela Borgia

Conrad Ferdinand Meyer
HAVALE :19,80 TL %1 EFT İndirimi
20,00 TL
Kitap Açıklaması

Conrad Ferdinand Meyer'in (1825-1898) bu son eseri Angela Borgia 1891'de tamamlanmış bir tarihsel romandır. Eser Rönesans İtalyası'nda 1500'lerin ilk yıllarında yaşanan olayları anlatır. Dönemin Machiavelli'nin Prens'ine de konu olan entrikalı iktidar mücadeleleri ve gönül ilişkileri üzerine bina olmuştur. Nitekim eserin en dikkat çekici özelliklerinden biri karakterlerin Makyavelist eğilimleridir. Eserden bu eğilimleri örnekleyen çevirinin 1940'lı yıllara ait dilini de yansıtan birkaç cümle:
"Yargıç şiddetin meziyetlerini övüp sayıyordu. Zor kullanmayı methediyor çünkü hukuk cebir ve tazyik altına sokularak daha yüksek bir hukuk anlamına varılıyormuş. Böylece müstebitlere karşı kullanılan övmelerin bütün iğrenç sözlüğünü sayıp döküyordu".
"Nasıralı hakkında bilinen ne var ki? dedi. Onun söyledikleri ve yaptıkları hakkında anlatılan­lar inanılmıyacak ve önemsiz şeylerdir. Ben onu tanımıyorum. Tanrı hiç çarmıha gerilir mi?... Ben ancak kilisenin göklere çıkardığı hükümdarı ilahi­yat bilginleri tarafından yaratılan bir ikinci tanrıyı biliyorum. Ahret onun olsun! Dünya da bizim! Kuvvet ve devlet burada bizim payımızdır! Bize karşı koyanı zararlı olanı faydasız olanı yoketmek hükümdarlığın vazifesidir".
"Duka saltanat sür­mekte olan kimsenin şahsının taarruzdan masun olması lüzumunun İtalya'da şimdi her yerde ku­rulmakta olduğu şekliyle hükümdarlığın esas şartını teşkil ettiğine kendi varlığına inandığı gibi kuv­vetle inanıyor".

Kitap Özellikleri'''''''''''''
Barkod9786058341708
Basım Yılı2018
Baskı2
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat0,0x0,0
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı248
YazarConrad Ferdinand Meyer
ÇevirmenEthem Derviş Deriş
135 TL ve üzeri kargo bedava
ucuz son.jpeg (71 KB)
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.