Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

Arapça Dilbilgisi, Oktay Yılmaz

http://www.ravzakitap.com/kitap/oktay-yilmaz/arapca-dilbilgisi.htm

Oktay Yılmaz Kimdir?

Oktay Yılmaz, Mısır el-Ezher Üniversitesinden mezundur. Oktay Yılmaz üniversiteden mezun olduğu günden bu yana Arapça dilinden çeşitli dillere çeviriler yapmakta ve farklı seviyelerde Arapça dersleri vermektedir. Oktay Yılmaz İmam hatip okullarında Arapça Dilbilgisi öğretmenliği yapmaktadır.

Arapça Dilbilgisi Kitabının Arka Kapak Bilgisi

Oktay Yılmaz, çeşitli seviyelerde Arapça Dilbilgisi dersleri vermektedir. Bu kitabın yazılış amacı Arapça dilini rahat ve kolay bir şekilde öğrenilmesini sağlamaktır. Kitap genel olarak ihtiyaca yönelik hazırlanmıştır. İçinde bulunulan eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin eksiklikleri ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak böyle bir kitabın yazılması zorunlu hale gelmiştir. Bu ihtiyaca yönelik olarak çeşitli Arapça dilbilgisi kaynaklarından da faydalanılarak, elinizde bulunan bu Dilbilgisine giriş kitabı hazırlanmıştır. Kitabın amacı Arapça dilbilgisine giriş olarak sunulması olduğu için detaylara yer verilmeden ancak önemli hususlar da gözden kaçırılmadan elinizdeki kitap oluşturulmuştur.

Arapça Dilbilgisi ( Giriş)

Arapça Dilbilgisi özeti: Dil; anlama, konuşma ve yazma itibari ile bir bütündür ve birbirinden ayrı düşünülemez. Dolayısıyla Arapça öğreniminde gramerin yanı sıra, kıraat ve muhadeseye de önem verilmelidir. Bu sebeple öğrenilecek dilin yapısı ve konuşma adabını çok iyi anlamak ve yorumlamak önemlidir. Bu kitabın amacı Arapça dilini öğrenmek isteyen özellikle öğrenciler için Arapça Dilbilgisine giriş niteliğindedir. Bu sebeple kitabın içeriğinde Arapça harflerinden başlamak suretiyle sınırlı ama açıklayıcı bilgiler ile Arapçanın genel dil yapısı anlatılmaya çalışılmıştır. Arapça yazılış ve okunuş arasında büyük farklılıklara sahne olan bir dil olması sebebi ile ayrıca bu tür detaylar gerekli şekilde sunulmaya çalışılmıştır.

Kitap İle İlgili Yorumlar

Arapça Dilbilgisi kitabı gerek öğrenciler gerekse Arapça dilini öğrenmek isteyen kişiler tarafından olumlu olarak değerlendirilmiş ve faydalı bulunmuştur. Kitapta Arapçanın karmaşık yapısı sadeleştirilerek anlatılmış ve özellikle telaffuz yeteneği ön plana çıkarılarak bu noktaya ayrıca önem verilmiştir. Bu da yeni başlayanlar için kolaylık sağlayan bir yaklaşım olmuştur. Kitabın anlatım sadeliği birçok öğrencinin bu zor dili rahatlıkla anlamasına sebep olmuştur.

Kitabın Basım Tarihi

Kitap 2008 yılında yayınlanmıştır.Kapat