Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

AYRILDIKÇA KAVUŞANLAR – ADEM SARAÇ

AYRILDIKÇA KAVUŞANLAR – ADEM SARAÇ

  • Adem SARAÇ kimdir?

1958 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinde doğan kitabımızın yazarı Adem Saraç; lisans öğrenimini Maramara Üniversitesi İlahaiyat Fakültesinde tamamlamıştır. Doktora öğrenimini ise, hala çalışmakta olduğu Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde bitirmiştir. Uzmanlığını İslam tarihi, İslam felsefesi ve İslam edebiyatı konularında yapan Saraç, Arapça ve İngilizce bilmektedir. Mesleği teologtur.

  • Ayrıldıkça Kavuşanlar Kitap Arkası 

Salih ve Mümin hocanın aileleriyle birlikte mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşadıkları ilçeye gelen ve ilçeyi bir anda karıştıran habere uyanırlar bir gün. İlçe küçük yer olduğu için bu haber bir kar topunun çığa dönüşmesi gibi eklemelerle yayılır. Salih ve Mümin hoca artık dışarıya çıkamaz hale gelirler, neyse ki onlara yardımcı Saadettin, İlyas ve Ali öğretmenler vardır da ihtiyaçlarının onların evlerine getirir. Ailelerinde huzur ortamını korumaya çalışırken dışarıdaki gerginliği eve sokamamaya da çalışırlar. Bir gün Mümin hocada toplanıyorlarsa ertesi akşam Salih hocanın evinde oturuyorlardı. Uzun konuşmaların sonunda Mümin hoca bir an evvel önce çocukları ve eşlerini ardından da bütün ilişkilerini bitirerek kendilerinin ilçeden ayrılmaları gerektiğine karar verir.

  • Ayrıldıkça Kavuşanlar Özet

Mümin Hoca ve Nur hanımın huzurlu ve mutlu devam eden evliliklerinde çektikleri sıkıntılar, evliliklerinde karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunları nasıl aştıklarını anlatan kitap, aralarındaki sevgi bağının kuvveti ile tüm sorun ve zorlukların üstesinden gelişleri üzerinden ilerliyor.

Kuşların cıvıltıları Mümin Hoca’nın öğrencilerinin seslerine karışıyordu. Mümin Hoca durmak nedir bilmeden çalışan ve çalıştıkça mutlu olan bir aile babasıdır. Nur Hanım da eşi Mümin Hoca’nın huzurunu ve mutluluğunu sağlamak için elinden gelen her şeyi yapan fedakar bir ev hanımıdır. Eşi evden çıkarken daima eşine paltosunu tutan O’nu kapıdan yolcu ederdi. Eşi evdeyken asla iş yapmaz tüm vaktini eşine ayırırdı.

Bebekleri olmuştu evliliklerinden üç yıl sonra. Ayşenur dediler bebeğe. Evlerine melek inmiş gibi hissediyorlardı Mümin Hoca ve Nur Hanım. Sürgün bitmiş, yeniden birlikte hayallerini kurdukları evde yaşıyorlardı. Ancak talihsizlikler peşlerini bırakmadı. Önce Ayşenur’un başına gelenler, sonrasında Mümin Hoca’nın öğrencilerinden uzaklaştırılması. Her şeye rağmen birbirlerine ve Allah’a sığınan Mümin Hoca ve Nur Hanım’ın aile hayatlarını bazen gözyaşlarıyla bazen de isyan ederek okuyacaksınız.

  • Kitabın Teknik Bilgileri ve Okuyucu Yorumları

Kitap basım yılı: 2011

Sayfa sayısı : 278

İnternet satışı yapan sitelerde yapılan yorumların büyük bir çoğunluğunda kitabın dilinin akıcı ve sade olduğu belirtilmiş. Evliliğe karar vermiş, yeni evlenmiş mutlu ve huzurlu bir evlilik isteyen herkese  tavsiye edeceğini belirten okuyucu sayısı da oldukça fazla. İslami evlilik yaşamak isteyenlerin başucu kitabı olabilecek nitelikte olduğunu düşünen okuyucularda bulunmakta.Kapat