Hayâtü’s Sahâbe 4 CİLT

%55
200,00 TL
90,00 TL
%55
Stokta Yok

Hayâtü’s Sahâbe 4 CİLT

M. Yusuf Kandehlevi
HAVALE :87,30 TL %-3 EFT İndirimi
%55
200,00 TL
90,00 TL
HAVALE :87,30 TL %-3 EFT İndirimi
 • Yorum Yap
 • Peygamber (s.a.v.) ve ashâbının hayatı, yaşayışları ve o devirler, Müslümanlar için en kuvvetli iman ve sevgi örneği gösteren gür bir kaynaktır. İslâm ümmeti iman ateşini onlardan alır. O ateş, içtimaî fırtınalar içinde sönmek üzere olan kalplerdeki küllenmiş közleri tekrar alevlendirir.

  O devir, İslâm’ın davetine icabet eden, ona inanan ve kalpleriyle onu tasdik eden insanların devridir. O devir, İslâm’a davet edildiklerinde; “Rabbimiz! Biz, ‘Rabbinize iman edin’ diye imana çağıran bir davetçi işittik, hemen iman ettik.” (Âl-i İmrân, 193) demekten kendilerini alamayanların devridir. O devir, Asr-ı Saadet’tir, İslam’ın altın çağıdır. (Arka Kapak)

  Yazar Hakkında :

  Hindistan’ın kuzeybatısındaki Uttar Pradeş eyaletinde Cehn Cehâne ve Kandehle isimleriyle anılan iki köy vardır. Buralarda ilim ehli, soylu ve dindar bir aile oturmaktadır. Bu ailenin büyük atası Şeyh Muhammed Eşref, eski Hindistan hükümdarı Şahcihân devrinde yaşamıştır. Asrında yaşayan âlimler onun dindarlığı, ilmi, takvası ve sünnetlere uyması üzerinde sözbirliği etmişlerdir.

  Bu aile büyük âlimler, fakihler ve Allah dostları yetiştirmiştir. Fazileti, zekâsı ve fıkıh bilgisiyle tanınan Müftü İlahi Bahş Kandehlevi bunlardan biridir. Bu zât Abdulaziz bin Veliyyullah Dehlevi hazretlerinin seçkin talebesi ve büyük davetçi, imam Seyyid Ahmed Raybirelvî’nin halifesidir. Arapça, Farsça ve Urduca kırk kitap telif etmiş, Bânet Süâdü adlı meşhur kasideye şerh yazmıştır. Hicrî 1245 de vefat etmiştir. Yine şeyh Ebu’l Hasen, Şeyh Muzaffer Hüseyin, Şeyh Nûru’l Hasen, Şeyh İsmail ve onun oğlu Şeyh Muhammed İlyas bu ailedendir. Bunların hepsi Allah’a davet eden büyük zatlar ve kendi devirlerindeki ilmiyle amil olan büyük âlimlerdendi.

   
   
   
   
   
69 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.