İslamda Siyasi Düşünce Tarihi (5-G-1)

%92
50,00 TL
4,00 TL
%92

İslamda Siyasi Düşünce Tarihi (5-G-1)

Prof. M. Ziyauddin Rayyıs
HAVALE :3,96 TL %1 EFT İndirimi
%92
50,00 TL
4,00 TL
HAVALE :3,96 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması

Müslümanların siyasal alanda köklü, kapsamlı ve değişik bir düşünce örgüsüne sahip oldukları ve müslüman düşünürlerin bu çerçevede birçok bilimsel kuram oluşturdukları bilinmektedir. Batı düşüncesinin ancak yakın zamanda erişebildiği nice sonuçların, müslümanlar arasında geçmişte tartışılmış, irdelenmiş ve hatta uygulanmış olan kuramlar arasında bulunduğu, Batının bunlardan birçoğuna henüz yaklaşamamış olduğu -kanıtları da sayılarak- bu kitapta gözler önüne serilmiştir.
Sözünü ettiğimiz bu özellikleri 'İslam'da Siyasi Düşünce Tarihi'ni alanında öncü duruma getirmiştir. Arapça'sının arka arkaya sekiz baskı yapması ve okuyucuların büyük ilgisi de eserin alanında öncü oluşundan kaynaklanmıştır. İçeriği, sosyal bilimlerle uğraşan çevrelerin beğenisine; ulaştığı sonuçlarsa, bilim ve siyasal alandaki yetkin kimselerin övgüsüne erişmiş, bu övgü ve beğenilir birçok kalem sahibince gündemde tutulmuştur.
Elinizdeki kitap, İslam'ın, İslam hukukçularının toplum ve yönetimle ilgili görüşlerini öyle sistemli bir tarzda vermiştir ki; müslümanların önüne, bu yolla pek çok çağdaş siyasal kuramı yeniden değerlendirebilmelerini sağlayacak yeni ufuklar açmıştır.

Kitap Özellikleri
Basım Yılı 1995
Baskı 1
Cilt Durumu Karton Kapak
Dil Türkçe
Ebat 16 x 23,5
ISBN-10 9789755511296
Kağıt Türü 3. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı 340
100 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.