Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
%50
Sahih Rivayetlere Göre Hz. Peygamber'in Hayatı (Ciltli) Ekrem Ziya Ume

Sahih Rivayetlere Göre Hz. Peygamber'in Hayatı (Ciltli)Es-Siretü'n-Nebeviye Es-Sahiha

Stok Kodu
9786059603751
Sayfa Sayısı
655
Dil
Türkçe
70,20TL
35,10TL
Kazancınız : 35,10TL
Taksitli fiyat : 3 x 11,70TL
%50
Temin süresi 2 iş günüdür.
Havale/EFT ile : 34,05TL
Sahih Rivayetlere Göre Hz. Peygamber'in Hayatı (Ciltli)
Sahih Rivayetlere Göre Hz. Peygamber'in Hayatı (Ciltli) Es-Siretü'n-Nebeviye Es-Sahiha
Beka Yayınları
35.10

Es-Siretü'n-Nebeviye Es-Sahiha

Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem'in hayatıyla ilgili geçmişten günümüze kadar binlerce eser kaleme alınmıştır ve alınmaya devam etmektedir.

Bu kitapların büyük bir kısmı, Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem hakkındaki bilgileri hiçbir tenkide ve değerlendirmeye tabi tutmadan, doğru veya yanlış olduğunu araştırmadan okuyucuya sunmak dışında bir özelliğe sahip değildir. Bu da zamanla Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem hakkında gerçek olmayan bilgilerin yayılıp revaç bulmasına sebep olmuştur. Bu nedenle de Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem dönemi ile ilgili rivayetlerin tenkide tabi tutulup güvenilir olanlarının olmayanlarından ayrılmasına şiddetle ihtiyaç vardır. Ancak bu da bize uymayan ve açıklamada yetersiz kalan hatta yanlış sonuçlara ulaşan Batılı tarih tenkidi metoduna göre değil, samimi Müslüman, güvenilir ve ehil kişiler tarafından İslâmî usule uygun olarak, özellikle de hadisçilerin tenkid sisteminden faydalanılarak yapılmak zorundadır.

İşte elimizdeki bu eser Hz. Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem hakkındaki bilgilerin güvenilir olanlarını olmayanlarından ayırarak güvenilir bir Siyer kitabı ortaya koymayı amaçlamaktadır. Bu kitabın önemi, hadis ve tarih kitaplarındaki tüm Siyer rivayetlerini ilk defa isnad-metin ve tarih tenkidine tabi tutarak zayıf ve uydurmaları ayırıp sahih bir Siyer ortaya çıkarması, tartışmalı ve yanlış bilinen birçok konuya açıklık getirmesidir. Bu nedenle bu eserin büyük bir boşluğu dolduracağını ve başvuru kaynağı hâline geleceğini umuyoruz.

Bu kitap, Müslümanca bir hassasiyetle ve sahih-doğru bilgilere göre yazılmış güvenilir ve sağlam bir Siyer kitabı okumak isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır.

Kapat