Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
%37
Hz. Peygamber (s.a.v.)'in Hayatı %45 indirimli İbn Kesir

Hz. Peygamber (s.a.v.)'in Hayatı (Ciltli - Şamua)

Stok Kodu
9786055094195
Sayfa Sayısı
1120
Dil
Türkçe
85,00TL
53,55TL
Kazancınız : 31,45TL
Taksitli fiyat : 3 x 17,85TL
%37
Temin süresi 2 iş günüdür.
Havale/EFT ile : 51,94TL
Hz. Peygamber (s.a.v.)'in Hayatı (Ciltli - Şamua)
Hz. Peygamber (s.a.v.)'in Hayatı (Ciltli - Şamua)
Çelik Yayınevi
53.55

“Tarih, peygamberlerin sonuncusu Hz. Muhammed (s.a.v)' in hayatının ayrıntılarından söz ettiği kadar, dünyada yaşamış hiçbir büyük kişinin hayatından bahsetmemiştir'' dersek, gerçeği söylemiş oluruz.

Bu konudaki en önemli kitaplardan biri; tarih, tefsir ve hadis alanında geniş bir bilgi ve doğru görüş sahibi olan, Hz. Peygamber (s.a.v)'in hayatını ele alan ve kendisine özgü bir üslupla anlatan Hafız İbn Kesîr'in “el-Bidâye ve'n-Nihâye” adlı kitabından derlenmiş olan “es-Siyretu'n-Nebeviyye”, diğer bir adıyla “Sîret-i İbn Kesîr” adlı eseridir.

Hafız İbn Kesîr, bu kitabında Hz. Peygamber (s.a.v)'in genel ve özel işlerini; her Müslümanın bilmesi ve araştırması gereken konulardan, karşılaştığı olaylardan ve ele aldığı işlerden bazen detaylı ve bazen de kısa bir şekilde söz eder. Kaynak olarak verdiği tarihî olayları ve konuyla ilgili hadisleri sağlamlık bakımından bütün boyutlarıyla kuşatarak ele alır.

Hafız İbn Kesîr'in bu kitabında ortaya koyduğu yöntem; Allah Teâlâ'nın ona bahşetmiş olduğu bir lütfudur. Tarihî olaylara İslâmî yorum getirilmesinde ve tarihin yorumunda, İslâmî düşüncenin önemli ilkelerine temas ederek, İslâm Tarihi'nin araştırılmasında hadisçilerin metodundan nasıl yararlandığını ortaya koyuyor. Neticede de; tarihî rivayetlere, hadisçilerin ölçülerini uygulayarak elde edilen sonuçlara temas ediyor. Böylece gerek konu ve gerekse usûl bakımından takdire layık bir çalışma ortaya çıkmıştır.

Kapat