Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
%50
Seyda Muhammed Emin Er Serisi %40 indirimli Muhammed Emin Er

Seyda Muhammed Emin Er SerisiSeyda Muhammed Emin Er ile Söyleşiler, Ahlak Risalesi,Akide, Kelam ve Fıkıh Meselelerine Fetvalar, Akaid Risalesi,Dört Mezhebe Göre Namaz Risalesi,Me'surat: Peygamberimizin (s.a.v.) Dilinden Dua ve Zikirler

Stok Kodu
97867854230
Dil
Türkçe
100,00TL
50,00TL
Kazancınız : 50,00TL
Taksitli fiyat : 3 x 16,67TL
%50
stokta 972 adet mevcut
Havale/EFT ile : 48,50TL
KARGO BEDAVA
Seyda Muhammed Emin Er Serisi
Seyda Muhammed Emin Er Serisi Seyda Muhammed Emin Er ile Söyleşiler, Ahlak Risalesi,Akide, Kelam ve Fıkıh Meselelerine Fetvalar, Akaid Risalesi,Dört Mezhebe Göre Namaz Risalesi,Me'surat: Peygamberimizin (s.a.v.) Dilinden Dua ve Zikirler
Mevsimler Kitap
50.00

Seyda Muhammed Emin Er ile Söyleşiler;“Seyda Muhammed Emin ER'in çeşitli gazete ve dergilerde yıllar boyunca yayınlanmış söyleşilerini sizler için derledik. Böylece bu söyleşilerin dergi sayfaları arasında kaybolmasını engellediğimiz gibi, günümüz insanlarının da istifadesine sunduk.

Ahlak Risalesi;Bu eser Seyda Muhammed Emin ER hocaefendinin risalelerinin ikincisidir. Daha önce yayınladığımız Akaid Risalesinin devamıdır.Bu risale genel anlamda ahlak teorisi ve ahlak pratiğini anlatan küçük ama hacimli bir eserdir

Akide, Kelam ve Fıkıh Meselelerine Fetvalar;

Fetvalar, insanların her çağda karşılaştığı sorunlara İslam ekseninde çözüm üretmektir. Bu nedenle her dönemde fetvalar olacaktır, çünkü İslam'ın her döneme göre güncellenmesi gerekmektedir. Fetvaların bir diğer önemli özelliği de dönemin insanlarının sosyolojisi ve kültürünü görmek açısından da ipuçları vermektedir.

Bu açılardan tarihi, ekonomik ve sosyolojik veriler barındırmaktadır.

Akaid Risalesi;

21.asra girdiğimiz bu günlerde bir taraftan oryantalistler ,bir taraftan İslam ülkelerindeki akademisyenler bin yıllık konuları yeni bir mevzu bulmuş gibi gündeme getirmekte,bu durum kafa karışıklığını artırdığı gibi dini ilimlere karşı bir lakaytlığın oluşmasına ve din konusunda herkesin konuştuğu boş bir alan oluşmasına neden olmaktadır.

Bu sancılı günlerimizde hocamızın akaid ile ilgili tutmuş olduğu bu ders notlarını sevenlerine sunmaktan bahtiyarlık duymaktayız. Bu eserin en önemli özelliği selefi akaid anlayışını ehli sünnetin Eşari ve Maturudi anlayışına göre yeniden yorumlamasıdır. Böyle bir çalışma yapmasının temel amacı hocamızın her zaman özlemini duyduğu Müslümanlar arasındaki vahdeti gerçekleştirme arzusudur. Bu eserle üç önemli akaid ekolünün konuları ele alırken, aslında birbirinden fazla uzak olmadığını anlatmaya çalışmıştır. Bir anlamda Taftazani'nin Şerhul Akaid ile Eşari ve Maturudi akaidini uzlaştırma çalışmasının modern versiyonu diyebiliriz. Bu sayede Selef ve Halef anlayışını mecz etmeye ve yakınlaştırmaya çalışmıştır. Çalışma bu perspektifle okunduğunda özgün bir çalışma olduğu görülecektir.

Dört Mezhebe Göre Namaz Risalesi;Seyda Muhammed Emin Er'in namazla ilgili bu müstakil eserini sunmaktan dolayı mutluyuz.

Bu eserin özelliği, namaz ile ilgili dört mezhebin görüşlerini ve ihtilaflarını bir arada zikretmiş olmasıdır. 

Okuyucunun namaz konusunda mezhepler arasındaki farklı görüşlerin tümünü bir arada görmüş olması açısından önemlidir. 

 

 

Kapat