Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
%30
Selahaddin Eyyubi - Hilalin Gölgesinde Bir Ömür (İmzalı) %30 indirimli

Selahaddin Eyyubi - Hilalin Gölgesinde Bir Ömür (İmzalı)

Stok Kodu
9786050826067
Sayfa Sayısı
480
Dil
Türkçe
27,50TL
19,25TL
Kazancınız : 8,25TL
Taksitli fiyat : 3 x 6,42TL
%30
stokta 10000 adet mevcut
Havale/EFT ile : 18,67TL
Selahaddin Eyyubi - Hilalin Gölgesinde Bir Ömür (İmzalı)
Selahaddin Eyyubi - Hilalin Gölgesinde Bir Ömür (İmzalı)
Timaş Yayınları
19.25

“Ve ey kahraman gazi oğul, adın bundan böyle ‘dinine bağlı' manasına gelen ‘Selahaddin'dir. Sen ki Ehlisünnet'in insaflı, adaletli ve gerektiğinde keskin kılıcısın.”

Hemen hemen günlerinin çoğu harp meydanlarında geçen, Ortadoğu'daki Haçlı varlığının belini kıran ve onu asla eski gücüne kavuşamayacak hâle getiren, böylece Ortadoğu-İslâm dünyasının kudretini bütün Avrupa'ya gösteren bir Mücahit Sultan…

“Kudüs'ü fethedinceye kadar bir daha üzerimdeki kara giysileri çıkarmayacak ve hiç gülmeyeceğim!” diye yemin ettiğini işitmeyen kalmamıştı.

Nitekim en önemli zaferiydi Kudüs. Orada hüküm süren Hıristiyan egemenliğine son vermekle birlikte en güçlü olduğu dönemde Mısır, Suriye, Irak, Hicaz ve Yemen'i etkisi altına almıştı. Buna rağmen, “Ben kral değilim! Ben Müslümanların hizmetkârı, onların en altındaki ferdim!” diyecek kadar mütevazıydı.

Aslında o; medresedeki hücresinde, kitaplarının başında olmayı tercih ederdi. Ama bu yanıyla mücadele edip ismini “ünlü kumandan ve siyaset adamı” olarak tarihin tozlu sayfalarına yazdırdı.

Ödüllü yazar Okay Tiryakioğlu'nun kaleminden; hilalin gölgesinde geçen bir ömür, Selahaddin Eyyubi.

Kapat