Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor
%50
Kur'an'da İnsan Tipleri Sabiha Ateş Alpat

Kur'an'da İnsan Tipleri

Stok Kodu
9786052153239
Sayfa Sayısı
232
Dil
Türkçe
19,44TL
9,72TL
Kazancınız : 9,72TL
Taksitli fiyat : 3 x 3,24TL
%50
Temin süresi 2 iş günüdür.
Havale/EFT ile : 9,43TL
Kur'an'da İnsan Tipleri
Kur'an'da İnsan Tipleri
Beka Yayınları
9.72

Kulluk için yaratılan insanın, kulluğunun sınav yeri dünyadır. Ve dünya, insanın bu sınavına uygun bir şekilde yaratılmıştır. İmtihan gereği birtakım sıkıntılarla, zorluklarla, engellerle denenmeye tabi tutulmuştur. Dünya ve içindekileri Allah'ın istediği şekilde kullanması istenmiş; bunun test edilebilmesi için, istenilenin zıddı olan şeyler de yaratılmıştır. İnsana, helali yapma kabiliyeti verildiği gibi harama düşme zafiyeti de verilmiştir. İyilik yapabilme kabiliyeti verildiği gibi kötülüğe düşme zaafıyla serbestiyeti de verilmiştir.

Doğruya yönelme iradesi verildiği gibi eğri ve yanlış yollar da tanıtılmış ve yanlışa gitme serbestiyeti de verilmiştir...
Kur'an, bize, ana olarak dört tip insandan bahsetmiştir; Mü'min, Kâfir, Münafık ve Müşrik. Her bir insan tipinin özellikleri detaylı bir şekilde bildirilmiştir. Kim hangi insan tipi özellikleriyle şahsiyetini oluşturursa, Allah katında kütüğünü ona göre yazdırmış olacaktır. Allah katında konumunu, değerini belirlemiş olacaktır. Zira kim hangi özellikleri kendinde barındırıyorsa, o kimliğin sıfatını almış olur.

Kapat