Mehmet Şevket Eygi Seti ( 7 + 1 Kitap )

%54
151,04 TL
69,00 TL
%54
Stokta Yok

Mehmet Şevket Eygi Seti ( 7 + 1 Kitap )

Mehmet Şevket Eygi
HAVALE :66,93 TL %1 EFT İndirimi
%54
151,04 TL
69,00 TL
HAVALE :66,93 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması


Bir Kaç Yazı :Bu kitapçıkta yer alan yazılarım 1976 ile 1980 yılları arasında yayınlanmış olan haftalık Büyük Gazete'den alınmıştır...

İslami Konular: 1976-1980 yılları arasında haftalık olarak yayınlamış bulunduğum "Büyük Gazete"de önemli islâmî konularda hayli makale bend ve fıkra kaleme alıp neşr etmiştim. Bunları muteber ve güvenilir ehl-i sünnet kitaplarına müracaat ederek hazırlanmış ve dergilerdeki böyle yazılar kitaplaştırılmıştır.

Gıybet İlleti: "Rakı içer misiniz?.." diye sorsalar, küplere binerek şu cevabı verirler: "Biz sofularız, aslâ içki içmeyiz, haramdır!..." Ama, ölü eti, hem de ölü kardeş eti yemeye gelince, onları kimse durduramaz... Rakıya hayır, ölü eti yemek kadar çirkin olan gıybete evet... İşte sahte dindarların hali budur.. Bu kitap, onların zehirli dillerinden selamette kalamayan bir gıybet-zede tarafından kaleme alındı ve bütün gıybet-zede müslüman kardeşlerine ithaf ve ihda kılındı

Cami Kıyımı: Yakın tarihimizde Selçuklular Beylikler ve Osmanlılar devrine ait; on bin kadar cami mescit tekke medrese imaret türbe ve sıbyan mektebi gibi hepsi tek tek çok önemil birer kültür mirası olan milli varlıklarımız yok edilmiştir. Bu kitapta o eserlerin binden fazlasına dair bilgiler ve belgeler var... Bu vatan topraklarının bize ait olduğunu gösteren o hüccetler o tapu senetleri acaba niçin yok edildiler? Niçin binlerce cami kapatıldı satıldı veya kiraya verilerek gayesi dışında yanlış hatta çirkin işlerde kullanıldı? Depo sevkiyat merkezi düğün salonu CHP ocağı spor kulübü lokali saz evi ahır hatta meyhane haline getirildi? Bu eserler titizlikle bakılmaları korunmaları ve restore edilmeleri gerekirken niçin kıyıma tabi tutuldular? Bu kıyım 1950-60 arasında da devam ederek yol açma bahanesiyle nice tarihi caminin temellerine kadar yıkılmasına sebep olur?

Ehl-i Sünnet'i Savunuyorum: Müslümanlar için de İslam düşmanları ve karşıtları için de Türkiye'nin bir numaralı gündem maddesi dindir. Bu din maddesini adil ve olumlu şekilde halletmeden hiçbir şey düzelmez. Bir kısım aşırı ve azılı İslam düşmanları dini büsbütün kaldırmak kazımak istiyorlar ama buna güçleri yetişmiyor.Gerçek münzel İslama Tevhid inancına Muhammedi hedy ve tebligata kurtarıcı Şeriata bağlı dindar şuurlu uyanık Müslümanların temel vazifelerinden biri hak dinin içini boşaltma cereyanlarına karşı çıkmaktır.Elinizdeki bu kitap bu yolda küçük bir hizmet görebilirse ne mutlu.

Yahudi Türkler: Türk basınının önemli kalemi Mehmed Şevket Eygi özellikle Türkiye'li müslümanlar tarafından yakından tanınan bir yazardır. Uzun yıllar çıkardığı gazetelerde Türkiye'de yaşayan dindar insanların haklarının kazanılması için mücadeleler vermiş, idealleri uğruna düşünce suçlusu olmuş, yargılanmış ve cezaevlerinde kalmıştır.
Eygi, günümüzde inançlarını bir takım menfaatler uğruna değiştiren kişilerin aksine yıllardır inandığı gerçekleri taviz vermeden tüm sıkıntılara karşılık savunmaya devam etmiştir. Bir siyaset bilimci olan yazar, on yıldan fazla bir süredir "Sabetay Sevi ve Türkiye Sabetaycılığı" konusunda makaleler yazmaktadır. Müslüman bir yazarın yahudi teolojisine dayanan bir dini akım konusunda yazması yayınevimizin dikkatini çekmiştir. Şunu kabul etmek gerekiyor ki Mehmed Şevket Eygi Bey sabetaycılık sorununun islami platformlarda ve müslümanlar arasında tartışılmasını sağlayan kişidir. Gündelik yazılarında pek çok kez konuya eğilmiş tarafsız bir gözle özellikle siyasi karar alma sürecinde sabeyatcıların davranışlarını incelemiş ve bu konuda eleştiriler yapmıştır.

Namazı Dosdoğru Kılmak: Günde beş vakit kılınan farz namazları terk ve ihmal eden hafife alan bir Müslüman toplum iflah olmaz necat ve salah bulmaz hür ve aziz bir hayat süremez. Müminleri namaza davet eden Ezan-ı Muhammedi'de "Haydin felaha!" buyurulıyor. Hakk Teala Kur'an-ı Kerim'de "Sabır ve namaz ile Allah'tan yardım isteyin" diye ferman etmiş. Namazı terk edenler mecazi manada hür Müslüman statüsünüdfe terk etmiş olurlar. Olurlar ama bunu bilen anlayan idrak eden kaç kişi çıkar? Allah'ın rızasını kazanmak O'nun korunması altına girmek zilletten izzete esaretten hürriyete yenilgiden zafere geçmek isteyenler namazlarını kılsınlar Mükim Müslüman erkekler cemaati terk etmesinler Unutmayalım: Ezelde Elest Bezmi'nde Yüce Yaratan ile bir ahd'ü misak yaptık. Ruhlar bedenlerine konulmadan önce O bize sordu: "Ben sizin Rabbiniz değil miyim?" Biz "Sen elbette bizim Rabbimizsin" cevabını verdik. Bu Ahd ü misakı hatırlayalım ve Allah'ın eylem ve ibadete ait birinci emri olan namazı eda edelim. Yine unutmayalım ki kendisine uyulması ve emirlerinin tutulması gereken Resul-i Kibriya aleyhi ekmelü't tahaya Efendimiz; Allah'ın Habercisi Elçisi Müjdecisi ve Uyarıcı Nebisi olarak olarak ölünceye kadar namaz kılmış ve biz ümmeti'ne emretmiştir. Kelime-i Şehadet'in ikinci cümlesini ikrar ve tasdik ederek o Yüce Peygamber'e biat etmiş bulunuyoruz. Onun beş vakit namaz konusunda ki kesin fermanına uyalım böylece Allah'ın rızasını Resul'ün şefaatini kazanalım. Elinizdeki şu kitap namazın önemini dosdoğru kılınmasının gereğini anlatmakta; Mü'minleri kıyama rükua secdeye çağırmaktadır. Ehl-i necat ve Ehl-i cennet olmak istiyorsak ikinci derece veya lüzumsuz faaliyetleri bırakalım ve yurt çağında bir namaz ve cemaat seferberliği ilan edelim. Aksi takdirde helak olacağız.Namaza Namza namaza!...

İman: İslam, insanların dünya ve ahiret mutluluğunu sağlamak için gelmiş son dindir. Bu dinin temelini ise iman oluşturur. İmana kavuşan her şeye sahip olmuş olur. İmanını kaybeden ise her şeyini kaybetmiş olur.

Kitap Özellikleri
Basım Yılı2019
Baskı1
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat12*16 - 12* 16 - 12*16 - 14*19.5 - 13,5*21 -  13*19,5 - 13,5*19,5 - 13,5*19,5
ISBN-106058093584
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı144+128+112+373+288+220+216+158
75 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.