Sepetim 0
Sepetinizde ürün bulunmuyor

''OSMANLI TARİHİ''

''OSMANLI TARİHİ''

Ali Muhammed Sallabi'nin kaleme aldığı ''Osmanlı  Tarihi'' kitabı Osmanlı Tarihi hakkında yazılmış ve her kütüphanede bulunması gereken demirbaşlardan olma özelliğini taşıyan bir eserdir.Ravza yayın evinden çıkan kitap, şimdi indirimli olarak okurları ile buluşmak için raflarda yerini bekliyor. Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşundan başlayarak gelişme yükselme çöküşüne kadar olan dönemlerini kronolojik sıraya göre anlatan kitap, kütüphanenizde bulunması gereken eserler arasında yer alıyor.

Osmanlı tarihinin kuruluşundan başlayarak yükseliş ve çöküşüne kadar geçen yılların farklı bir üslup ile kaleme alındığı ''Osmanlı Tarihi'' adlı eser, Ranza Yayınevi tarafından okurların beğenisine sunuluyor. Ders kitabı olma özelliğine de içinde barındıran kitabı kaleme alan yazar ise  Prof. Dr.Ali Muhammed Sallabi'dir.

BİR İMPARATORLUĞUN DOĞUŞU VE ÇÖKÜŞÜ;

Osman Bey'in tarafından kurulan ve zamanla bir imparatorluk haline gelen Osmanlı'nın muhteşem hikayesini yalın ve sürükleyici bir dille anlatan kitap, zorlu çetin geçen yıllar boyunca Osmanlı'nın saltanat ve dünya hakimiyetindeki mücadelesini bir solukta anlatıyor. Tüm dünyaya hükmeden Osmanlı İmparatoruluğunun bu zafer ve güç yumağı içinde çektiği acılar ve sancıların birbir anlatıldığı kitapda, kardeş katliamları, şeriat kanunları ve gizli saltanat oyunları da dile getiriliyor.

Osmanlı İmparatorluğunun ilim sanat ve bilime verdiği önemin de kaleme alındığı bu eserde birbirinden ilginç örneklerde yer alıyor. Okumaktan keyif duyacağınız eserde padişahların haremleri hakkındaki gerçeklerde anlatılıyor. Kitapda aynı zamanda İslam dünyasında söz sahibi olan Osmanlının İslamiyeti yaymaya ilişkin hassasiyetide vurgulanıyor. Batı dünyasında Osmanlı etkilerinin de anlatıldığı kitapda, osmanlı'nın çağdaşlık düzeyinde batıya örnek uygulamaları tek tek ele alınıyor.

Ağustos 2015 yılında basımı gerçekleşen ve 702 sayfadan oluşan eser, Ravza Yayıncılık aracılığı ile okuru ile buluşuyor. Kaliteli bir anlatımın kaliteli bir baskıyla buluştuğu ''Osmanlı Tarihi'' şimdi indirimli fiyatlarıyla da kitap severleri bekliyor.

SALLABİ KİMDİR;

Osmanlı İmparatorluğu hakkında uzun yıllar araştırmalarda bulunan ve bu konuda birden fazla kitap yazan Prof.Dr. Ali Muhammed Sallabi 1963 yılına Bingazi'de doğdu. İslamiyetin her evresini detaylı olarak kitap haline getiren Sallabi,  İslamiyet tarihinde öne çıkan isimlerinin biyografilerini ve dönemlerin de yaşanmış olayları da kaleme almıştır. Emevilerden başlayarak Osmanlı dönemine kadar bir çok yönetimi de kağıda döken Sallabi'nin eserleri tarih de öğrenmek istediğiniz her soruya cevap niteliğindedir.Kapat