Ramazan Seti 5 Kitap+1 Hediye

%46
92,00 TL
49,90 TL
%46

Ramazan Seti 5 Kitap+1 Hediye

Kollektif
HAVALE :49,90 TL %1 EFT İndirimi
%46
92,00 TL
49,90 TL
HAVALE :49,90 TL %1 EFT İndirimi
Kampanya Açıklaması


risale.jpg (27 KB)
Ramazan Risalesi
Bağışlanmayı ve cennet umudunu sürekli canlı tutmamızı emreden Rabbimizin bir de Ramazan ayını bilhassa dardaki kullarına tahsis etmesi ne büyük bir ihsandır. Her zaman ve her yerde hazır olan rahmetin özellikle çok kolay ulaşılır ve tutulur bir tarzda Ramazan ayında önümüze konması ancak erhamurrahimin olan Allah'ın lütfedeceği bir nimettir.Bize bizden daha çok acıyan Rabbimizin bir lütfudur o. Ramazan ay olarak içerik olarak olduğu gibi rahmettir. Bunu bilmeyen de yoktur. Göz ardı edilmemesi gereken önemli bir hakikat daha var: Bunca büyük bir nimeti İblis dileyenin yararlanabileceği şekilde serbest bırakmayacaktır.Ramazan büyük olmasına büyüktür elbette. Fakat böyle büyük bir fırsat değerlendirildiğinde nasıl büyükse kaçırıldığında da kaçan o nisbette büyük olacaktır.

mektep.jpg (23 KB)
Bir Mekteptir Oruç
Ramazan'ın son on gününde minârelere "Elvedâ Ey Şehr-i Ramazan!" mahyâsı asıldığında ya da yanık sesli hafızların "Elvedâ Ey Şehr-i Ğufrân" ilahileri duyulduğunda her yaştan insanı bir ağlama hâli tutar; ihtiyar ağlar kadın ağlar çocuk ağlar köy ağlar şehir ağlardı. Hafızların mukâbelelerinin vâizlerin söz ve üsluplarının konuşulduğu iftar sofralarında buruk bir sesle "Bugün de gitti..." derdi âile büyüğü. Son iftarda gözler dolar; herkes "Seneye yâ nasip..." der; fakat kimse "Bu yıl da Ramazan bitti." diyemezdi. Zordu "Ulu Hocamız Ramazan-ı Şerîf gitti..." diyebilmek. Son teravihte câmiler içinden cenaze çıkan evler gibi hüzne bürünürdü. Ramazan'a "elvedâ" demek kutlu bir insanı Âhiret'e uğurlamak kadar acı gelirdi yüreklere... Tahammülü de telaffuzu da zordu... Vâiz Ramazan'la câmiye gelen berekete; çocuk sokakta her gördüğünde şeker veren ihtiyar amcanın merhametine; sütçü selamsız geçmeyen mahalle halkının nezaketine; kadın çorbadaki tuzu mevzu etmeyen beyinin zerâfetine ağlardı. "Elvedâ" ile başlayan cümleler mahyâcının elinde okuyanların ise boğazında düğümlenirdi.

oruc.jpg (47 KB)
Orucun Sırları
İnsan oruç sayesinde hayvani duygularını azaltır ruhunu arındırır. Oruç sayesinde toplumun sosyal ve ahlaki hayatından başka bir fazilet ve aydınlık doğar.

fıkhı.jpg (16 KB)
Oruç Fıkhı
Ramazan ayı insanların her yıl en yüce değerler ve en üstün amaçlar ekseninde eğitimini sağlamak için dinimizin açtığı benzersiz bir okuldur. Bu ayı fırsat bilen ve bu aydaki rahmet esintilerinden en iyi şekilde istifade eden kimse Allah'ın emrettiği şekilde mükemmel bir oruç tutmuş Hz. Peygamber'in (s.a.v.) belirlediği şekilde Ramazan'ı en güzel şekilde değerlendirmiş olur. Ayrıca bu kişi ebedi imtihan için de iyi bir hazırlık yaparak büyük kazançlar elde ederek ve bereketli anlaşmalar yapmış olarak böyle değerli bir zaman dilimine veda ederler. Elbette cehennemden kurtulmak ve Allah'ın affını elde etmekten daha büyük bir kazanç olamaz."Gönülden inanarak karşılığını sadece Allah'tan bekleyerek oruç tutan ve Ramazan'ı en güzel şekilde değerlendiren kişinin Allah geçmiş günahlarını affeder." (BuhariSavm6)Kitabın değindiği konulardan bazı başlıklar:-Oruç ve Hikmeti-Ramazan Orucunun Farz Kılındığı Dönem-İslam dünyası Neden Farklı Günlerde Oruca Başlıyor?-Aşırı Yaşlılık ve Kalıcı Hastalık Hali-Oruç Borcuyla Ölen Kimsenin Durumu-Kadir Gecesinin Önemi-Haram ve Mekruh Oruçlar-Namazsız Oruç-Vakitleri ve Hilali Tespit Komisyonunun Tavsiye Kararları

iman.jpg (17 KB)
İman
Toplumumuzda dejenere olan kavramlara ne yazık ki 'imân' kelimesi de katılmıştır. Hemen herkes kendisini 'ben de müslümanım' deme zorunluluğunda görmektedir. Ancak ezici çoğunluğu 'ben de müslümanım' diyen bu toplum ne yazık ki imân esasları İslâm şeriatı karşısında lakayd davranmakta bir çokları kendi yanlış düşüncesini düzeltme yerine imânın ilkelerini inkâra kalkışmaktalar. 'İnsanlar imân ettik demekle bırakılacaklarını mı sanıyorlar' ilahî buyruğunda ifade ettiği gibi iman mükellefiyet hak ve sorumluluklar yüklüyor. Bunun için de İslâm'ın temeli İslâm'a atılan ilk adım olan bu kavramı çok iyi anlamak mecburiyetindeyiz. Bu eser bu maksatla hazırlanmış olup İmân ve İslâm esaslarını kısa ve kolay anlaşılır ifadelerle ortaya koymaktadır.

hediye.jpg (28 KB)
Kısa Sureler (Hediye Kitap)
Bu teşebbüsümüzle insanların beyinlerine ve gönüllerine Kur'an nurunu ulaştırmayı hedefledik. Allah'ın yardımı olmaksızın bu etkiyi meydana getirmemiz mümkün değildir. Teşebbüs bizden takdir ve lütuf Allah'tandır. Biz şuna inanıyoruz: Yüce Allah bize yardım ederken gönlümüzün Kur'an'a olan sevdasını dikkate alacaktır.Tenkit edilemeyecek en güzel ve en doğru söz sadece Allah'ın Kelâmı ve O'nun sözüdür. Onun ötesinde eleştirilemeyecek söz ve hatasız eser tanımıyoruz. O nedenle kendisini eleştiriye ehil gören her ilim adamının yapacağı eleştiri tefsire bir katkı sağlayabileceği gibi aynı zamanda bir sonraki baskının daha az hata içermesine sebep olacağı için mutlaka yüce Allah'tan ecrini alacaktır.Fâtiha ve Duhâ-Nâs Sûrelerden oluşan birinci tefsir kitabımızdan sonra bu kitabımız da 'Nebe-Leyl arasındaki sûrelerden oluşmaktadır. Böylece iki cilt halinde son cüzü tamamlamış oluyoruz. Allah izin verirse bir sonraki kitabımız Mekke döneminde inen sûreleri kitaplaştırmak olacaktır.Kampanya Kitap Özellikleri
Basım Yılı  2020
Baskı  1
Cilt Durumu  Karton Kapak
Dil  Türkçe
Ebat  13.5*19.5
Sayfa  118+136+79+146+172+432
1.Kitap  Ramazan Risalesi
2.Kitap  Bir Mekteptir Oruç
3.Kitap  Orucun Sırları
4.Kitap  Oruç Fıkhı
5.Kitap  İman
Hediye Kitap  Kısa Sureler 
100 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (3)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.