Rıza-i Hak

%28
60,00 TL
43,20 TL
%28
%28
60,00 TL
43,20 TL
Kazancınız:16,80
Kitap Açıklaması

Alevîlik; Dini İslâm Kitabı Kur'an; Allah'a kul Hz. Muhammet'e bağlı Hz. Ali'ye Talip Ehlibeyt yolunu süren; Hacı Bektaş-ı Veli'nin "eline beline diline sahip" olma düşüncesini ilke edinen; iyi düşünce iyi söz ve iyi davranışta kendini bulan; Tanrı korkusu yerine sevgisini benimseyen; zâhiri bâtınla bâtını zâhirle birleştiren; Şeriat kapısını aşıp Marifet yoluyla Hakikat dünyasına ulaşan; Kur'an'ın şekline değil özüne inen; akıl ve gönül ile ruhsal olgunlaşma yoludur.

Alevî-İslâm anlayışı; İslâmiyet'in Kur'an'a dayalı Hz. Muhammet'in buyruklarına göre İslâm'ı evrensel boyutları ile yorumlayıp yeryüzü insanlığına yeni kapılar açan bir büyük düşünce akımı olan tasavvuf felsefesiyle hayat bulan bir insan bütünlüğüdür. Özünü insan sevgisinde bulur ve Tanrı'nın insanda tecelli ettiğine inanır.

Alevî-İslâm anlayışı; Hoca Ahmet Yesevi Ebul Vefa Hacı Bektaş-ı Veli Yunus Emre Pir Sultan Abdal ve Anadolu Erenleri gibi Kur'an'ı en iyi yorumlayan filozof velilerin görüşlerinden ilham alarak hayat alanı bulmuştur. 
Anadolu'yu İslâmlaştıran bir yorumdur.

Alevîlik İslâm dinin özüdür; manasıdır. Alevîlik İslâm içinde insanîdir aklîdir ahlâkîdir. Hz. Ali inancının Kur'an ayetlerinin yorumudur. Alevîlik bir içdünya olayıdır; hissederek yaşamaktır insan olan her şeyi özünde duymaktır.

Kitap Özellikleri'''''''''
Barkod9789944134354
Basım Yılı2017
Baskı1
Cilt DurumuCiltli
DilTürkçe
Ebat13,5 x 21
Kağıt TürüKitap Kağıdı
Sayfa Sayısı914
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.