Zarathuştra - Gathalar

16,00 TL
16,00 TL
Kitap Açıklaması

Elinizdeki bu kitapla Kürt Kültürü'nün ve Kürtler'in kökeni konusundaki çalışmalarımın üçüncü durağını da geçmiş bulunuyorum. Buraya kadar olan bölümlerden birincisinde Zarathuştra'nın ulusal kimliğini tartışmış onu şimdiki Kürdisan coğrafyasına yerleştirmiştim. Bu arada tebliğ ettiği dini ve bu dinin Önasya dinleri ile Grek Logos'una yaptığı etkileri tartıştım. İkinci kitapta Genel olarak Med Mitolojisi'ni ele aldım.

Bu mitolojinin Kürdistan'da hala yaşamakta olan unsurlarını gözler önüne serdim. Aynı kitapta özellikle sadece Kürtler'in Zaza kesimine has olarak varlığını sürdüren Tanrı kavramı olan 'Homa'yı ayrıntıları ile inceledim. Şimdiki çalışmama konu olarak Zarathuştra'nın Gathaları'nın çeviri ve yorumlarını aldım.

Bu arada Medler'in dini ile Persler'in dini'nin ayrı olduğunu gösterdim. Avesta'da şekillenen dinin Medler'in dini olduğunu ayrıntılı belgelerle ortaya koydum. Medler'le şimdiki Kürtler arasındaki bağlantıyı ise Avesta'nın yazıldığı dil ile şimdiki Kürt Dili'ni karşılaştırarak ortaya koymaya çalıştım. Çünkü Avesta'yı yazanların Med rahipler sınıfı olan Magular olduğunu ve bunların eserlerini kendi dilleriyle yazdıklarını siz de tahmin edersiniz. Faydalı olacağı inancıyla...

-Dr. Aşavan Siraç Kekuyon (Dr. M. Siraç Bilgin)

Kitap Özellikleri''''''''
Barkod9786054852598
Basım Yılı2015
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat13,5 x 21
Kağıt Türü2. Hm. Kağıt
Sayfa Sayısı132
135 TL ve üzeri kargo bedava
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (0)
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.