Abdulhamid Cude Es-Sahhar

Hayatı boyunca İslam dini ile ilgili çok önemli eserler ortaya koyan yazar, oldukça önemli bir okuyucu kitlesine İslam’ı tanıtmaya çalışmıştır. Hayatının tamamını bu amaca adayan yazar, tahsil hayatının ardından önemli kitaplar ortaya koydu. İslam’ın doğru bir şeklide anlatılması ve aktarılması adına büyük bir çaba harcayan Abdulhamid Cude es-Sahha, bu bağlamda okuyucularına birçok eser sunmayı da başardı. Özellikle son peygamber Hz. Muhammed’in hayatını “gençlere en doğru şekilde anlatmak” amacıyla kritik çalışmalar yapmıştır.

Aynı zaman da İslam coğrafyasının dini doğru bir şekilde uygulayabilmesi adına da çaba harcayan yazarın, günümüzde birçok eseri hala basılmaya devam etmektedir. Dolayısıyla es-Sahhar, İslam kategorisinin en önemli eserlerini oluşturmayı başararak okuyucu kitlesine doğru bir anlatım sergilemiş bir isimdir.

Peygamber Müezzini Hz. Bilal

Hz. Muhammed’in yanında yer alan en önemli isimlerden biri olarak bilinen Hz.Bilal, es-Sahha’nın kitabına da konu olmuştur. Yazar, Hz. Bilal’in cihada katılmak adına Hz. Ömer’den izin alarak Medine’den Şam’a gidişini konu edinmiştir. Hz. Muhammed için savaşacak olan Hz. Bilal’in, bu uzun ve bitmeyen yolculuğu es-Sahhar tarafından kaleme alınmıştır.

Abdulhamid Cude es-SahharEserleri

Hayatına birçok kitap sığdıran yazar, İslam coğrafyasının en önemli eserlerini üretmiştir.

Peygamber Müezzini Hz. Bilal

İslam Tarihinden Çocuklar İçin Resimli Peygamberimizin Hayatı

Hanım Sahabilerin Hayatı

Dört Halifenin Hayatı

Rahmetin Gelişi

İbrahim Milleti

İnancın Zaferi: Bedir

Özgürlüğe Yolculuk

Mısırlı Hacer

Toplam 21 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.