Müzik Kitapları

 

Bazı müzik kitapları şunlardır:

 

 Caz Felsefesi

 

 Kitabın başında ve sonunda iki defa “felsefeyi deneysel olmayan, genel ve ölçülü bir bilim” şeklinde belirtilmesi yazarın içten yaklaşımı belki de ama Nietzsche’nin “bilime sanatın bakış tarzından ve sanata da yaşamın bakış yönünden bakmak” formülü doğrudur.

 

 Sarayın Sesi Halkın Nefesi

 

 Bayram Bilge Tokel, Sarayın Sesi Halkın Nefesi’nde, aynı pek çok olayı tarihî arka plan eşliğinde yeniden gündeme getiriyor. Mûsıkîmizin iki ana dalını meydana getiren halk ve sanat mûsıkîsi gelenekleri “Türk”, “türkü” ve “Türkçe” temel alınarak ilk olarak bu genişlik ve derinlikte tartışılıyor.

 

 Kontrbas

 

 Yarım saatte bitecek cinsten bu kitap, adını kitabın başından sonuna kadar bilmediğimiz Kontrbas sanatçısının bizimle, sanatının zor yanlarından, müzikten, işinden, aşktan, elinde olanlardan, elinde birası ile aracı kullanmadan kendi konuşmasından meydana geliyor.

 

 Müzikle Tedavi

 

 Eski çağlardan beri insanlar, müziğin güçlü bir etkisinin olduğunun bilincindedirler. Bundan dolayı da müzik, çeşitli amaçlara hizmet etmiştir. Bu hizmet alanlarından biri de, terapi olarak kullanılmasıdır. Hem dünya ve hem de Türklerin tarihi incelendiğinde, müzikle terapiye yönelik çok fazla yazılı ve görsel olguya rastlanılmakta ve bu konunun ne kadar önemli olduğu dile getirilmektedir.

 

Toplam 1160 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.