Abdulselam Akbana 

Abdulselam Akbana, 1965 yılında Mardin'in Midyat ilçesinde dünya'ya gelmiş bir ilahiyat yazarıdır. Bu yazar ilkokul eğitimini doğduğu ve büyüdüğü şehir olan Mardin'in Midyat ilçesinde okumuştur. İlkokulu bitirdikten sonra amcasının yanına, Batman'a lise okumaya gitmiştir. Amcasının yanında İmam Hatip Lisesini bitirmiştir. İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra ilk yıl üniversite sınavlarını kazanamamış fakat ondan sonraki yıl derece yaparak Marmara Üniversitesi İlahiyat bölümüne yerleşmeye hak kazanmıştır.

Abdulselam Akbana'nın Üniversite Hayatı;

Abdulselam Akbana üniversitenin ilk yıllarında makaleler yazmaya başlamış ve dönemin ünlü ilahiyatlçıları tarafından tanınmaya başlamıştır. Hatta o dönemin ünlü tarihçilerinden biri olan Halil İnalcık ile görüşme fırsatı yakalamıştır Abdulselam Akbana. Abdulsem Akbana üniversitenin son sınıfında iken ilk kitabı olan dinler ve yanlış bilinenler kitabını yayımlamıştır.

Abdulselam Akbana'nın Yayımladığı Kitaplar

Abdulselam Akbana, dönemin ünlü ilahıyatçıları tarafından keşfedildikten sonra ilk kitabı olan dinler ve yanlış bilinenler kitabını üniversitenin son sınıfında yayımlamıştır. Bu yazar ilk kitabını yayımladıktan sonra üniversiteden mezun olmuş ve bir İmam Hatip Lisesinde öğrenim üyesi olarak işe başlamıştır. Bu yazar ilk kitabının ilgi görmesinden sonra 30 yıl içerisinde 9 kitap daha yayımlamıştır bu kitapları sırasıyla şöyledir; İslamın Vazgeçilmezleri, İslamın Kuralları, Din ve Felsefe İlişkisi, Hacılar ve Hocalar, Dinin Emirleri, Hadislerin Doğruluğu, Hz. Muhammed'in Hayatı, İslamın Bilinmeyenleri, ve son olarak da İslamın İnsan Üzerindeki Otoritesi.

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.