Ahmet Efe

Ahmet Efe 1955 senesinde Kayseri'de doğmuştur. Babasının memur olmasından ötürü ilköğretimini çeşitli ilçelerde devam ettirmiştir. 1979 senesinde Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisinden mezun olmuştur. 7 sene Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT Genel Müdürlüğünde memur olarak çalışmıştır. Ahmet Efe 1982 yılında Menemen'de askerlik görevini yerine getirmiştir. 1983 senesinde memuriyetten istifa edip çocuk kitapları çıkaran kandil Yayınevi'nin kuruluşunda yer almıştır. 1985 senesinde Türkiye Yazarlar Birliği tarafından çocuk edebiyatı dalında yılın yazarı olarak seçilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen şiir yarışmasında ve farklı kuruluşların yarışmalarında ödülleri bulunmaktadır. Yazarın bazı şiirleri ve hikayeleri ders kitaplarının içerisinde bulunmaktadır. Ahmet Efe'nin hikaye, roman, deneme ve biyografi dallarında 100'den fazla yayımlanmış eseri bulunmaktadır. Çocuklar ve gençler için Osmanlı tarihi ansiklopedisi isimli eserinde altı asır boyunca yeryüzünün en kudretli devletlerinden biri olarak devam eden Osmanoğulları’nın tarihini öğrenmek ve bu tarihi öğretmek için yazılmıştır. Osmanlı Devleti 1299 yılında büyük bir devlet adamı olan Osman Gazi Bey ve ünlü komutanlarının üstün çabaları ile kurulmuştur. Küçük bir aşiretten yeni bir devlet doğmuştur.

Selçuklu devletinin son yıllarında, Anadolu’nun her yerinde ortaya çıkmış olan beyliklerin belki de en güçsüzü olan Osmanlı Beyliği, amacına ulaşabilmek için yalnızca Bizanslılarla uğraşmaya ve onların topraklarını ele geçirerek sınırlarını genişletmeye başlamıştır. Kardeş beyliklerle uğraşmaktansa, İslam düşmanı güçlerle savaşmayı tercih etti.

Toplam 75 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.