Cihan Aktaş

15 Ocak 1960 doğumlu olan Cihan Aktaş, Lise eğitimini 1978 yılında Beşikdüzü Öğretmen Lisesinde tamamlayarak mezun oldu. Ayrıca araştırmacı ve yazar olan Cihan Aktaş, Lisans eğitimini 1982 yıllında, İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulunda mezun oldu. Mimarlık mesleğini kısa süre yaptıktan sonra, İlk başlarda Yeni Devir Gazetesinde, kadın sayfalarını düzenledi ve daha sonrasında Yeni Devir Gazetesinde yazmaya başladı. 1990 yıllarının basında Yeni Şafakta yazamaya başlatan Cihan Aktaş, 2008 – 2017 yılları arasında ise Haberiyat ve Dünya Bülteni gibi sitelere yazdı.

Cihan Aktaş, 1992 yıllında Dergah dergisinde yayımlayan öyküleri, edebiyat döneminin yeni bir dönemin başlangıcı olabilir cihan aktaş imajını vermiştir. Yazdığı “Son Büyülü Günler” isimli öykü kitabı sayesinde, Türkiye Yazarlar Birliğine katıldı ve Gençlik dergisi tarafından 1997 yıllında, Yıllın Hikayecisi seçildi.

Cihan Aktaşın Yazdığı Öykü Kitapları Nelerdir?

Üç İhtilal Çocuğu

Son Büyülü Günler

Suya Düşen Dantel

Duvarsız Odalar

Halama Benzediğim İçin

Kusursuz Piknik

Kızım Olsaydın Bilirdin

Ayak İzlerinde Uğultu

Cihan Aktaşın Yaptıgı İnceleme Ve Araştırmaları Nelerdir?

Araştırmacı ve yazar olan Cihan Aktaş, bir çok konuda ve çok sayıda inceleme ve araştırma yapmıştır. Yaptığı araştırmalardan bir kaç tanesi şunlardır

1984’te Hz. Fatıma

1985’te Hz Zeynep

1985'te Sömürü Odağında Kadın

Sistem İçindeki Kadın (1988)

1991’de Tesettür ve Toplum / Başörtülü Öğrencilerin Toplumsal Kökeni

1995'te Mahremiyetin Tükenişi

Şehir Tutulması

Toplam 41 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.