Dücane Cündioğlu

Tefsi, belagat, mantık ve felsefe alanında dersler veren Dücane Cündioğlu, 2 Nisan 1980 tarihinde İstanbul'un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. İslam, İslam tarihi, İslam felsefesi gibi konularda çok sayıda eseri bulununan Dücane Cündioğlu, Yeni Şafak gazetesinde de uzun yıllar yazılar yazdı.

İslam Tarihi ve İslam Felsefesi Adına Bir Yazın

Sosyal bilimler, tarih ve felsefe gibi alanda eserler veren Cündioğlu'nun en çok bilinen eserleri arasında Bir Siyasi Proje Olarak Türkçe İbadet, Düşünce Düşlenir, PhiloSopiaLoren, Cenâb-ı Aska Dâir, Hz.Insan gibi eserler yer almaktadır.

İslam tarihi ile beraber İslam felsefesine yön veren isimleri, İslami geleneğe hayat veren eserleri de çalışmalarında sıkça işlemiş ve konu edinmiştir. Ölümün Dört Rengi adındaki eseri ile ses getiren Dücane Cündioğlu, felsefe kültürünün gelişimi ve sınırları hakkında önemli bir adım atmıştır.

Felsefe, İslam tarihi ve tasavvuf alanındaki eserlerinin yanı sıra Türk edebiyat ve kültür tarihinin önemli ismi Cemil Meriç'i konu edinen ve üç ciltten oluşan eseriyle yalnızca edebiyat alanıyla değil, edebi kişilerle ilgili çalıştığının da işaretini vermiştir.

Dücane Cündioğlu'un Eserleri

Hz. İnsan, Ölümün Dört Rengi, Motto, Cenab-ı Aşk, Mimarlık ve Felsefe, Göz İzi, Daire'ye Dair, Hakikat ve Hurafe, Sinema ve Felsefe, Kur'an'ı Anlamanın Anlamı, Düşünce Düşlenir, Bir Mabed Bekçisi, Felsefenin Türkçesi: Cumhuriyet - Felsefe - Eleştiri, Kur'an Çevirileirnin Dünyası, Akif'e Dair, Arka sokakların Tarihi, Bir Mabed Savaşçısıcı cilt 1, Bir Mabed Savaşçısıcı cilt 2, Bir Mabed Savaşçısıcı cilt 3, Bir Kuran Şairi, Başörtü Risalesi

Toplam 32 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.