Esat Arslan

Yazarımız Diyarbakır Silvan da 1976 yılında doğmuştur. Şafii bir ailenin melez çocuğudur. Çocukluğu İslam dini hakkındaki tartışmaların en çok yaşandığı zamanlarda geçmiştir.

LİSE

Bediüzzaman ile tanıştığı 1990 yılından itibaren hayatına çok farklı bir yön vermiştir. Kendisini geliştirmeye adamış olan Esat Arslan Ankara da olan Atatürk Anadolu Lisesi'nde sayısal ve doğal bilimler konularına odaklanmıştır ve bu konuda çok ilerlemiştir.

ÜNİVERSİTE

Ankara ilinde bulunan Bilkent Üniversitesi’de 1999 yılında Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü kazanmış ve bu üniversiteyi başarıyla tamamlamıştır. Lisans süreci boyunca lisede merakının bulunduğu sayısal, fen bilimleri, iktisat ve edebiyat bölümlerinde bulunan dersleri de almış bulunmaktaydı. Bu sırada felsefe, ilahiyat konularında da birçok kitap okumakta ve araştırma yapmaktaydı.

Nur Cemaati'ne girmiş olduğu zamanlarda edindiği bilgileri aklının bir köşesine yazan yazarımız bu Cemaati bırakmaya karar verdi. Ancak lise de tanışmış olduğu Bediüzzaman 'ın projesinin bırakmadı.

2004 yılına girildiğinde ise okumayı seven yazarımız Sabancı Üniversitesi 'nde Tarih Bölümünde bir tez hazırladı. Bu tez Bediüzzaman 'ın Cumhuriyet Öncesi Toplumsal ve Hukuksal Düşüncesi hakkındaydı.

2 yıl sonra yaşadığı duygu karmaşası sonucunda ise okulunu bıraktı ve Kur'an okumaya kendini adadı.

Kendisini geliştirmeyi sevmesinden kaynaklı KPSS kurslarına girdi ve sonunda Tarım Bakanlığında bürokrat olmaya hak kazandı. Ancak bürokrasi de kendi hedeflerine ulaşamayacağını anlayan yazarımız kendisini Akademik kariyere adadı. ODTÜ de Sosyoloji yüksek lisansına devam etmektedir. Yazarımızın başlıca kitaplarından Hikmetin Yeniden İnşası yolunda, Jeopolitik Derinlik adlı kitaplarını Ramza Kitap tarafından yayımlanmıştır.

Toplam 7 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.