Eyüp Karaaslan

Eyüp Karaaslan, İslam, İslam Eğitimi, Tasavvuf - Mezhepler - Tarikatlar konularında kitaplar yazmış bir yazardır. Belli başlı kitapları şunlardır: Peygamber Efendimizin Tebessümleri, Sorularla Dinimi Öğreniyorum, Sorularla Peygamberimi Öğreniyorum, Özlü Nasihatler olarak sayılabilir. Eyüp Karaaslan kitapları; Ravza Yayınları vasıtasıyla kitapseverlere sunulmuştur. Eyüp Karaaslan tarafından yazılan son kitap "Peygamber Efendimizin Tebessümleri", Ravza Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Özlü Nasihatler adlı kitapta anlatılanlar; Öncelikle Kur'an-ı Kerim ve Peygamber Efendimiz (sav)'in sünneti insanlara en güzel öğüttür. Kısaca, sözün en hayırlısı Allah'ın kitabı, yolların en hayırlısı da Hz. Muhammed (sav)in yoludur. Dinimizin bu iki asıl kaynağından ilham alarak pek çok erdemli insanlar yetişmiştir. Asr-ı saadetten bugüne kadar İslam pınarından içen değerli alimlerin sözleri, petekten damla damla sızan bal gibidir, bunlar ruhlarımıza huzur verir. Bedenlerimiz yorulup zayıfladığı gibi ruhlarımız da aynı şekilde yorulur. Düşündürücü ve güzel sözler de ruhlarımızı dinlendirir. Geçmişten bugüne kadar mütefekkirlerin söylediği hikmetli, özlü öğütler, insanlığa ışık tutan büyük bir hazine, en güzel miras, bunun yanında nesilden nesile çekilmiş iletilerdir.

Sorularla Peygamberimi Öğreniyorum adlı kitapta ise; Çalışmamızdaki sorular, imtihan kaygısına yönelik değil bilgi öğretme amacına yöneliktir. Amacımız Peygamberimiz (sav) şu tarihte doğdu, şu tarihlerde yakınlarını yitirdi, şu tarihte Peygamber oldu şekilde kuru bir bilgi vermek değil.

Hedefimiz Peygamberimiz (sav)'in hayatını öğrenirken bunun yanında ayet-i kerimeleri, hadis-i şerifleri farklı durumlara karşı Peygamberimiz (sav)'in için dile getirilmiş şiirleri de öğrenelim. Hem Peygamberimiz (sav)'in ve niteliklerine, hem de tavsiye ve ikazlarına da doğrudan muhatap olalım.

 

Toplam 4 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.