Fatma Barbarosoğlu

1962 yılında Afyon da doğan Fatma Barbarosoğlu ilköğretimini ve ortaöğretimini İstanbul' da tamamlamıştır. Daha sonra Afyon' a dönerek liseyi Afyon Lisesi'nde tamamlamıştır. Üniversiteyi 1984 yılında kazanmış, İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümünden mezun olmuştur. Aynı zamanda yüksek lisansını da İstanbul Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptığı esnada yazdığı tez İz Yayıncılık tarafından yayınlanmıştır. Yazdığı hikaye olan Güz Akşamsızdır hikaye kitabı en iyi hikaye ödülüne sahip olmuştur. Akademik yönünün dışında edebiyat ile de ilgilenen Fatma Barbarosoğlu, aynı zamanda roman, hikaye ve deneme türüne de ilgi duyup bir çok kitap yazmıştır.

Yazar, gazete ve dergiler de köşe yazarlığı yapmaktadır. Fatma Barbarosoğlu'nun, 1980 yılında yazdığı Taş Bina adlı öyküsü Doğuş Edebiyat dergisinde yayımlanmıştır. Ayrıca daha sonraki dönemlerde birçok edebi eserleri birçok dergide yayımlanmıştır. Ve yazar birçok dergide, gazetede ve televizyon programlarında röportaj vermiştir. Yazar hikayelerinde daha çok günümüzü anlattığı için hikayelerine günlük terim anlamına gelen Ruzname adı verilmiştir.

Yazarın hikayelerinde asıl amacı kafası çok karışık problemli insanları ele alarak bu kişilerin problemlerine çözüm bulmayı amaçlamaktadır. Hikayede geçen diğer kişileri de etkisiz olarak gördüğü için arka planda silüet olarak hikayeye eklemektedir. Yazdığı türler genelde hikaye olsa da yazar, deneme eserleri, mizah eserleri, söyleşi ve roman türüne de yer vermiştir.

Toplam 26 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.