Frank Furedi

1990'ların sonlarından bu yana Frank Furedi, Batı toplumlarının neden risk ve belirsizlikle uğraşmayı bu kadar zor bulduklarına dair görüşleri hakkında geniş bir alıntı yaptı. Sağlık, çocuk yetiştirme, gıda ve yeni teknoloji gibi konularla ilgili tartışmalar hakkında geniş çapta yayınlar yaptı. Teröre Davet Kitabı; Bilinmeyen İmparatorluğu'nu (2007) genişletmek, terörizm tehdidinin ihtiyati düşünme üstünlüğü yoluyla nasıl büyüdüğünü araştırmaktadır. Önceki iki kitapta yer alan argümanları geliştirir: Korku Kültürü (2002) ve Paranoid Ebeveynlik (2001). Bu çalışmaların her ikisi de çağdaş toplumda risk bilinci ile korku, güven ilişkileri ve sosyal sermaye algıları arasındaki etkileşimi araştırmaktadır.

Yazdığı Eser Alanları

Frank ayrıca eğitim ve kültürel yaşamla ilgili konular hakkında kapsamlı yazılar yazmıştır. İsraf: Eğitim Neden Eğitilmiyor (2009) adlı kitabı, yetişkin otoritesinin erozyonunun okullaşma üzerindeki etkisiyle ilgilidir. Hoşgörü Üzerine (2011) bu kavramın açık bir toplum için önemini yeniden ifade etmektedir. Otorite: Bir Sosyolojik Tarih (2013), modern dünyanın sorgulama otoritesiyle onu onaylamaktan çok daha rahat hale geldiğini incelemektedir.

Frank, hümanist bir eğitimin ideallerini desteklemeye kararlıdır ve yükseköğrenim yazıları, liberal sanatların değerini onaylamaya adanmıştır. Yayınlanacak kitabı Okuma Gücü: Sokrates'ten Twitter'a kadar olacak ve Bloomsbury tarafından Ekim 2015'te yayınlanacak. Kitap, liberal bir hümanist bir okuma kültürü anlayışı için vakayı özetlemektedir.

Halen, kimlik sorunu ile batı toplumunun ahlak ile ilgili konulardaki zorlukları arasındaki ilişkinin tarihini araştıran bir araştırma projesi yürütmektedir. Çalışmaları sosyalleşme ve nesiller arası ilişkiler sürecine odaklanmıştır.

Furedi’nin ahlak sorunuyla ilgili çalışmaları, kültürel otorite sorununu araştırmasına paralel olarak devam etmektedir. Kurumundan bu yana, Sosyolojik Bir Tarih (Cambridge Üniversitesi Yayınları 2013), Birinci Dünya Savaşı: Görüşte Hala Sonu Yok- bu olayı bugünün Kültür Savaşlarının öncüsü olarak yorumlayan bir çalışma yayınladı. Çalışması, Avrupa'da Popülizm ve Kültür Savaşları: Macaristan ile AB arasındaki değerlerin çatışması, popülistler ve anti-popülist siyasi akımlar arasındaki gerilimin sosyolojik sonuçlarını tartışmaktadır. Önümüzdeki kitabı Neden Sınırlara İhtiyacımız Var Fiziksel sınırların ve sembolik sınırların topluluklara anlam sağlamadaki önemini açıklamaya çalışmaktadır.

Frank’in kitapları ve makaleleri, çağdaş kültürel yaşamdaki önemli gelişmelere ilişkin yetkili ancak canlı bir açıklama sunar. Anlayışlarını profesyonel bir sosyolog olarak kullanarak, medyada geniş ölçüde tartışılan bir dizi gündem belirleyici kitap hazırladı. Kitapları 13 dile çevrildi.

Düzenlediği Radyo ve Televizyon Programları

Frank düzenli olarak radyo ve televizyon hakkında yorum yapar. Newsnight, Sky News ve BBC News, Radio Four’un Today programında ve diğer çeşitli radyo televizyon programlarında yer aldı. Uluslararası olarak, Avustralya, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Polonya, Hollanda, Belçika, Brezilya ve Almanya'daki medya tarafından röportaj yapıldı. Makaleleri New Scientist, Guardian, The Independent, Financial Times, Daily Telegraph, Daily Express, Daily Mail, Wall Mail Journal, Independent on Sunday, India Today, L'Espresso, The Times, Sunday Times, Gözlemci, Sunday Telegraph, Globe ve Mail (Toronto), Christian Science Monitor, Times Yüksek Öğretim Eki, çivili, Times Literary Supplement, Harvard Business Review, Die Welt ve Die Zeit, diğerleri arasında yer almaktadır.

 

Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.