Halil Cibran

6 Ocak 1883'te Lübnan'da doğan Halil Cibran 10 Nisan 1931'de New York’ta vefat etmiştir. Lübnan asıllı ancak Amerikan vatandaşı olan Halil Cibran şair ve filozof olarak tanınmaktadır. Farklı bakış açıları, farklı düşüncelerini eserlerine yansıtması sayesinde eserleri Dünya'da birçok kişi tarafından Okumuştur. Özellikle şiirleri yirmiden fazla dile çevrilmiş, resimleri ise dünyanın birçok önemli şehrinde sergilenmektedir.

Halil Cibran günümüzde okunan ve resimleri takip edilen bir sanatçıdır. Birçok eser veren Halil Cibran hayatının ilk yıllarına o dönem Osmanlı toprakları içinde yer alan bugünkü Lübnan topraklarına geçilmiştir. 48 yaşındayken vefat eden Halil Cibran hayatının son 20 yılını ise Amerika topraklarında geçirmiş burada vefat etmiştir.

Halil Cibran Eserleri

En çok bilinen kitaplarından bir tanesi olan Nebi eseri 1923 yılında basılmış 26 tane şiirden oluşan bir kitaptır. Hayatı boyunca birçok kitap yayınlayan Halil Cibran en çok dikkat çeken kitabı ise ermiş adlı kitabıdır. Kitabında Mustafa isminde bir şahsa yer verdiği bu şahsın Hz Muhammed’i işaret ettiği söylenirken aynı zamanda matta İnciline göre Hz. İsa'nın dağdaki ve vaazına içerik açısından benzerlik gösterdiği için kitapta bahsedilen kişinin Hz. İsa olabileceği de düşünülmektedir.

Bu yüzden tartışmalı bir kitap olan ermiş şairin en önemli kitaplarından bir tanesidir. Kırık Kanatlar, Haberci, Gezgin, Deli, Ermiş, Ermişin Bahçesi, İnsanoğlu İsa, Sözler, Dünya Tanrıları, Aforizmalar, Tanrı Elçisi, Sus Kalbim kitapları da ayrıca yazara ait bazı eserlerdir

Toplam 221 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.