İmam Kuduri

Dünyada birçok dini konularda uzman yazarlar mevcuttur. Bu yazarlar, büyük bilgi birikimleriyle toplumları arkalarından getirirler. Bağlı oldukları ve çok sevdikleri din ile ilgili çok fazla araştırma yaparlar.

İmam kuduri de işte o yazarlardan kuşkusuz biridir. Yoğun araştırma, deneyim ve büyük bilgi birikimi ile ortaya çıkan kitapları büyük ilgi görüyor. Kitapları mağazalarda ve internette çok satıyor.

Özellikle Kuduri Metni ve Tercemesi İbadetler, Muameleler, Nikahlar, Cezalar ve Feraizler kitabı çok beğenilir. Muhtasaru’l Kuduri olan Arapça kitabı ise özeldir. Kitapların satışı ise halen vardır.

Yazarın Kitapları

İmam kuduri, toplamda 3 adet kitap yazmıştır. Buna rağmen kitapları gerçekten çok seçilmiştir. Kuduri Metni ve Tercemesi İbadetler, Muameleler, Nikahlar, Cezalar ve Feraizler isimli kitabın çok beğenilir.

Yazar bu kitabında, fıkhı konularında okuyuculara özel bilgiler sunuyor. Yine Kuduri (2 Cilt Takım) Metin ve İzahlı Tercüme isimli kitabı da çok sevilir. Yine burada da fıkhı konularında güzel tespitler bulunur.

İmam Kuduri Ve Yazarlık Tarzı

İmam Kuduri genel anlamda araştırmayı seven ve sorgulayan bir. yazar kimliğine sahiptir. Herşeyden önce, dinsel anlamda kalıplara sadık kalan biridir. Nitekim fıkhı yada fıkıh kavramına olan inancı tamdır.

Buna göre fıkhı yada fıkıh; sorgulamak yada bir şeyi tam olarak kavramak demektir. Fıkıh anlayışının, bilimsellikle bağlantısı çok fazladır. Dogma ile değil gerçeklerle hareket etmektir.

İşte İmam Kuduri fenomeni de bütün önyargılara rağmen, İslam için fıkıh anlayışını benimseyen bir yazardır. Bilimi çok sever ve bu şekilde hayatı yorumlar. İnsanlar da yazarı bunlardan dolayı çok beğenir.

Toplam 3 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.