İsmail Acarkan

İsmail Acarkan, 1967 yılında Mardin’de dünyaya gelmiştir. Çocukluk döneminin ardından lise ve yükseköğrenim için İstanbul’a gelmiş ve burada 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olmuştur. Bununla birlikte 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde eğitim görmüş ve 1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’ne giderek Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’ne kayıt olmuştur.

Eğitime çok önem vermiş ve daha sonra 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümüne geçiş yapmıştır. Eğitimi ile birlikte birçok önemli çalışmaya da imza atan İsmail Acarkan 1992 yılından günümüze kadar Enneagram-9 Tip Kişilik Modeli üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Aynı alanda birçok farklı kitabı bulunan İsmail Acarkan 5 farklı kitabı ile okurlarına önemli bilgiler sunmuştur. Yazar, farkındalık ve manevi gelişim ile ilgili çok sayıda paylaşıma sahiptir.

Kişisel Gelişim Paylaşımları ve Kitapları

İsmail Acarkan, özellikle çocukların ruhsal gelişimleri ve davranışları ile ilgili çok önemli eserlere sahiptir. Çocuklar Neden Farklı, O’na Ruhumun Yaralı Olduğunu Söyleyin, Ölümü Özlemeyen aşkı Anlayamaz, Gül Aşkın Ülkesidir, Geçen Ayet Hadis Mealleri, Dokuz Mizaç Modeline Göre Çocuklarda Mizaç Farklılıkları ve Kişilik Gelişimi, Sorularla Aranan Gerçek, Sözün Kalbi Duadır gibi birçok farklı kitabı bulunmaktadır.

Tasavvuf Çalışmaları

İsmail Acarkan, küçük yaşlardan itibaren ilgi duyduğu tasavvuf edebiyatı hakkında sayısız araştırma yapmış ve çalışmalara katılmıştır. Dinin yanı sıra felsefi ve psikoloji konusunda da oldukça önemli çalışmaları bulunmaktadır.

Toplam 12 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.