İsmet Bozdağ

İsmet Bozdağ gazeteci ve araştırmacı olarak tanınmaktadır. 13 Mart 1916 yılında Bursa şehrinde dünyaya geldi. 9 Mart 2013 tarihinde İstanbul’da yaşama gözlerini yummuştur. Tam adı Ahmet İsmet Bozdağ'dır. Bazı eserlerini Kasım Karlı ve İSB imzalarını kullanarak hayata geçirmiştir. Hacer Hanım ile berber ve sünnetçi olarak bilinen Salih Bozdağ’ın oğludur.

İSMET BOZDAĞ VE EĞİTİM HAYATI

İsmet Bozdağ Bursa Askeri Lisesinden mezun olduktan sonra kazandığı İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Gazetecilik Enstitüsünden 1952'de mezun oldu. Daha sonra ticaret, otel müdürlüğü, kitapçılık, memurluk, organizasyon ve reklamcılık gibi pek çok meslekte çalıştı. Uzun yıllar gazetecilik yapmıştır. 1932 ve 1932 yılları arasında İstanbul ve Ankara radyoları için on dört tane radyo ve skeç oyunu kaleme aldı.

Bu radyolarda raportör olarak çalışmalarını sürdürdü. Oscar Wilde’den çevirisini yaptığı “Ehemmiyetsiz Bir Kadın” oyunu İstanbul Şehir Tiyatrolarında sergilendi. Bursa Gazetesi, Doğru ve Hakimiyet gazetelerini hayata geçirdi. İsmet Bozdağ, aynı zamanda İLESAM üyesiydi.

İsmet Bozdağ’ın ilk eseri 1936 yılında Kültür Haftası dergisinde yayımlandı. Bozdağ'ın daha sonra yazıları Kültür Haftası, Vatan, Hamle, Varlık, Yücel, Son Posta, Tasvir, Yeni İstanbul, Tercüman, Hürriyet, Günaydın, Güneş, Zafer, Milliyet vs. dergilerinde ve gazetelerinde yer aldı. Üçüncü Çözüm: İslamiyet'in Sosyo ve Ekonomik Modeli isimli yapıtı ilk olarak İngilizce yayımlanan İsmet Bozdağ, yakın tarihe ilişkin çalışmaları ile ölümsüzlüğe imzasını atmıştır.

Toplam 12 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.