Kadın Kitapları

 Dünyanın neresinde yaşarlarsa yaşasınlar kadın olmak belki de en zor şeydir. Kadınlar, bütün dünya genelinde ekonomik, cinsel ya da toplumsal problemler ile şiddetin her türlüsü ile karşılaşmaktadırlar. Hayat şartlarının her geçen gün biraz daha zorlaştığı kadınlar, belki de bu dünyada ayakta kalabilmek amacıyla sığınacakları bir tek liman vardır. O da eğitimdir. Eğitim almanın yolu ise çok fazla okumaktan geçmektedir. Okumak da daha kadınlar ile ile ilgili oluşturulan kitaplar, dokümanlar ya da hayata yayılan eğitim seferberliği ile mümkün olmaktadır.

 Kadınlar ile ilgili dünya üzerinde yaşanan bütün olumsuzluklar ve eşitsizlikler ile ilgili kadın platformları 8 Mart Dünya Kadınlar gününde bir araya gelir ve kadınların haklarının daha iyi bir şekilde korunması amacıyla yasal iktidarlara seslenmek ve seslerini duyurmak istemektedirler.

 Önerilen Kaynaklar

 Kadın kitapları ile ilgili ​​​​​​Madame bovary kitabı, Gustave Flaubert tarafından kaleme alınmıştır. Reilizm örneği olarak bilinmektedir. Balzac tarafından kaleme alınan vadideki zambak kitabı, okuyucuyu sürükleyerek, duygu dolu anlar yaşatmaktadır. Jane Austen'den Aşk ve gurur isimli kitap, bir kadının sevmesini en derin temalarla aratmaktadır.

 

 

Toplam 329 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.