Metin Karabaşoğlu

1964 yılında İzmir'in küçük ve tarihi bir yerleşkesi olan Tire ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini yine bu ilçede tamamlayan yazar 17 sene sonra yükseköğrenim görmek için İstanbul'a göçtü. 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal fakültesini bitirdi. Henüz okul yıllarında başlayan yazarlık tutkusu kariyerinin bu yönde gelişmesine sebep oldu ve 1986-1989 yılları arasında Köprü dergisinde Editör olarak görev aldı.

Metin Karabaşoğlu'nun Kariyeri

Daha sonra hayatına İz Yayıncılık, İnsan Yayınları, Yeni Asya ve Zafer dergisi ile Karakalem Yayınları'nda editörlük, yazarlık, çeviri ve köşe yazarlığı yaparak devam etti. 2010 yılına gelindiğinde ise Nesil Yayın Grubu'nun genel yayın danışmanlığını yapmıştır. Ek olarak Karakalem Dergisindeki editörlük görevine devam etmiştir.

Günümüzdeki Hayatı ve Çalışmaları

Aktif olarak, TV111’de Alternatif Bakış, Siyer Okumaları, Bediüzzaman'dan Mektup Var gibi programlar aracılığı ile haftalık olarak izleyicileri ile buluşan yazar Karakalem bünyesinde seminerler vermeye devam etmektedir. Bunun yanında insanlara risale okuma üzerine dersler vermektedir. Son olarak Metin Karabaşoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

Metin Karabaşoğlu'nun Eserleri

Her yazar gibi Metin Karabaşoğlu'da insanların hayatlarına değer katmak için aktif olarak yazarlık hayatına devam etmektedir. Günümüze kadar 40'dan fazla eser üreterek insanlara yaşadıkları dini öğretme, kendilerini geliştirme konusunda yardımcı olma ve bilinmeyen noktaları insanlara aktardığı kitapları ile topluma faydalı içerikler üretmeyi kendisine bir vazife edinmiştir. Siz de bu sayfa üzerinden yazarın bütün eserlerine ulaşabilirsiniz.

Toplam 40 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.