Mustafa Necati Bursalı

İmam, vaiz ve yazar.

Mustafa Necati Bursalı Kimdir?

Mustafa Necati Bursalı 1941 yılında Samsun' da doğmuştur. Samsun ilinin Alaca, kavak köyünde dünyaya gelmiştir. Mustafa Necati Bursalı 28 Eylül 2009 tarihinde İstanbul' hayatını kaybetmiştir.

Mustafa Necati Bursalı çok küçük yaşta öksüz kalmıştır. İlkokulu kendi köyünde bitirdiği gibi hafızlığını da köyde tamamlamıştır. Mustafa Necati Bursalı hafızlık konusunda sürekli kendini geliştirmeye çalışmıştır. Nitekim bunun için Merzifon' a ve İstanbul' giderek Kur'an-ı kerim hıfzı çalışmıştır. Çok etkilendiği ve tesirinde kaldığı üstat Abdurrahman Gürses olmuştur.

Mustafa Necati Bursalı bir yandan imamlık yaparken bir yandan da yazı yazmaya başlamıştır. Hat sanatına da ilgi duyan yazar bu konuda Hamit Aytaç ile temasa geçmiştir. Bir süre sonra da Hamit Aytaç' tan icazet almıştır. Hat sanatı ile de meşgul olmayı sürdürmüştür.

Mustafa Necati Bursalı 1965 yılında Osman Reis Camii imam hatipliğine tayin edilmiştir. İmam hatiplik görevinden 1988 yılında emekliye ayrılan yazar İstanbul Sarıyer' de 2009 yılında vefat etmiştir.

Mustafa Necati Bursalı Ve Eserleri

Mustafa Necati Bursalı' nın çok sayıda kitabı bulunmaktadır. Yazar Mustafa Necati bursalı eserlerinden bazıları şunlardır:

" Hz. İbrahim Aleyhisselam "

" Kadın İlmihali "

" Hz. İsa Aleyhisselam "

" Büyük Dua Kitabı"

" Hz. Hasan Ve Hz. Hüseyin "

" Hutbeler "

" Peygamber Aşıkları "

" İslam İhsan Söz Sohbet "

" İstanbul Ve Anadolu Erenleri "

" Güzel Ameller Büyük Sevaplar "

" Yunus Emre "

" Yemen illerinde Veysel Karani "

" Allah Aşkını Seçenler "

" Cennetle Müjdelenen On Sahabe "

" Hz. Musa Aleyhisselam "

" Onlar Nasıl Kuldu "

" Hanım Sahabeler "

" Ölüm Ve Kabir Hayatı "

" Yakın tarihin Din Mazlumları "

Toplam 58 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.