Nureddin Yıldız Kitapları

1960 yılında Trabzon’da doğan Nureddin Yıldız ilk eğitimini babası Hilmi Yıldız’dan aldı. İstanbul'da İmam Hatip Lisesini bitirdi. Lise eğitimine devam ederken gazetelere yazı yazmaya başladı.

Üniversite eğitimine Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde başlayıp, Mekke Ümmü’l Qura Üniversitesin de devam etti. Mekke'de aynı zamanda özel hadis ve icazet dersleri aldı. İstanbul’a gelince sivil toplum faaliyetlerine devam etti. Hafızlık ve din eğitiminde yeni proje çalışmalarına katıldı ve özgün eserler yazmaya başladı.

Bazı sivil toplum örgütlerinde yer aldı. Birçoğuna da öncülük etti. Halen de sivil toplum örgütlerinde ki bazı görevleri devam etmektedir. Sosyal Doku Derneği ve Sosyal Doku Vakfı’nın da kurucusudur.

Özellikle insanların İslam ahlakı üzerine aile eğitimleri almasını savunmuştur. Çocukların ve gençlerin bilinçlendirilmesi istemiştir. Evlilik ve aile bağlarının güçlendirilmesi ve ümmet bilinci konularda birçok seminer vermiş ve televizyon programlarına katılmıştır.

Kendisi evli ve dört çocuk babası olup, Dünya Alimler Birliği’nin ülkemizde ki ilk üyesidir. Sosyal Doku Vakfı aracılığı ile sohbetlerine devam etmektedir. Sohbetlerin de İslam Ahlakını hayatımızın her alana yaymamızı tavsiye etmektedir. Son günlerde bozulan kültürel yapılarımıza dikkat çekmektedir. Hadis ve sünnet eşiğinde toplum yaşayışları hakkında örnekler vermekte ve tavsiyeler de bulunmaktadır.

Kaleme aldığı kitapları beğenilerek okunmakta ve tavsiye edilmektedir. Bu kitaplar da İslam şuurunu ve bilincini aşılamayı hedeflemektedir. Peygamberimiz ve sahabe efendilerimizin hayatlarından da örnekler sunmaktadır.

Toplam 45 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.