Prof. Dr. Abdulmecid Zindani

Prof. Dr. Abdulmecid Zindani 40’lı yıllarda Yemen’in Budan bölgesinde dünyaya gelmiştir. İslami ilimlere çok küçük yaşlarda ilgi duyan Prof. Dr. Abdulmecid Zindani eğitimini de bu alanda almaya karar vermiştir. Eğitimi için Mısır’ın Kahire Şehrine giden Prof. Dr. Abdulmecid Zindani burada Kahire Ezher Üniversitesi hocalarından eğitim alarak ilmini arttırmıştır. Aynı dönemde yine Kahire’de eczacılık fakültesinde eğitimine de devam etmiştir. Böylece Prof. Dr. Abdulmecid Zindani hem islam ilimleri hem eczacılık alanında tahsil görmüştür.

Faaliyetleri

Prof. Dr. Abdulmecid Zindani Mısır’da bulunduğu yıllar içinde İhvan Hareketi’nden etkilenerek bu hareketi benimsemiştir. Daha sonra Mısır Hükümeti tarafından tutuklanan Prof. Dr. Abdulmecid Zindani Mısır’dan kaçarak tekrar Yemen’e döndü. Yemen’e döndüğünde ise İhvan hareketini Yemen’e yönetim kolu olarak taşıdı ve burada ki faaliyetlerini yönetti. Ruslar’ın Afganistan’ı işgali sırasında Ruslara karşı savaşan Prof. Dr. Abdulmecid Zindani Yemen’e döndükten sonra burada İman Üniversitesi’ni kurdu.

Kurduğu Üniversite Yemende özellikle İslam Dini araştırmalarında bulunmakta olan Prof. Dr. Abdulmecid Zindani kendisi de birçok ülkede islam konulu konferanslar düzenlemektedir. Özellikle tıp, eczacılık, biyoloji, jeoloji, koordinat ilimleri üzerinde çalışmaları devam eden Prof. Dr. Abdulmecid Zindani İman Üniversitesi Rektörlük görevide halen aktif olarak görev yapmaktadır. Dünyada ki birçok cihat hareketine destek olan Prof. Dr. Abdulmecid Zindani ABD tutuklanacaklar listesinde yer almaktadır.

Eserleri

Bir çok eseri bulunan Prof. Dr. Abdulmecid Zindani’nin İman, Kuran’da İlmi Mucizeler eserleri Türkçe’ye çevrilmiştir.

Toplam 5 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.