Prof. Dr. Emrullah İşler

Prof. Dr. Emrullah İşler 7 Ocak 1960 tarihinde Ankara’nın Kızılcahamam İlçesi sınırları içinde bulunan Kuşcuören Köyü’nde dünyaya gelmiştir. Prof. Dr. Emrullah İşler İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Daha sonra yükseköğretimini ise Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde tamamlayan Prof. Dr. Emrullah İşler yüksek lisans ve doktora için yine Ankara’yı tercih etmiştir. Prof. Dr. Emrullah İşler Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bölümünde Tefsir alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamıştır. Buradan sonra Cumhuriyet Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nde görevlerini yapmıştır.

Deneyimleri

Yüksek lisans ve doktorasını Ankara Üniversitesi’nde tamamlayan Prof. Dr. Emrullah İşler daha sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde Tefsir alanında yardımcı doçentlik yaptıktan sonra ise Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi’nde yardımcı doçent, doçent ve Profesör ünvanları ile çalışmıştır.

Eğitimciliği yanında siyasetle de iç içe olan Prof. Dr. Emrullah İşler 2006- 2011 yıllar arasında ise Başbakan Başmüşaviri olarak görev yapmıştır. Birçok eseri bulunan Prof. Dr. Emrullah İşler ayrıca milletvekilliği görevinde de bulunarak hayatına devam etmiştir. Prof. Dr. Emrullah İşler 24.- 25.- 26. dönem Ankara Milletvekili olarak halkın hizmetinde bulunmuştur. 61. Hükümette Başbakan Yardımcılığı görevinde de bulunan Prof. Dr. Emrullah İşler aynı zamanda Milli Eğitim, Kültür, Gençlik Ve Spor Komisyonu Başkanlığı da yaparak siyasette de aktif rol oynamıştır.

Toplam 1 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.