Fethi Yeken

1933 yılının 3 Şubat gününde Lübnan' da dünyaya gelen Fethi Yeken, El-Lasilki' de Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olan, doktorasını ise İslami ilimler ve de Arap edebiyatının üzerine yapmış olan Profesör Doktor unvanına sahip bir yazar olarak karşımıza çıkmaktadır. Cemaati İslami'nin kurucusu olan yazar Profesör Doktor Fethi Yeken 1992 yılında milletvekili olarak, kurduğu Cemaati İslami' den ayrılmıştır.

1996 yılında kadar milletvekilliği görevini yürüten Yeken, bu yıldan itibaren eşinin kuruculuğunu üstlendiği Canan Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Lübnan' da hayatını geçiren Fethi Yeken, Lübnan' da yaşanan olaylar neticesinde kurduğu Cemaati İslami cemiyetinden tamamen ayrılarak, İslami Eylem Cephesini kurmuş ve burada çalışmalarını devam ettirmiştir. 1933 yılında doğduğu Lübnan' da 2009 yılında ise hayatını kaybetmiştir.

Fethi Yeken Kitapları

Daha çok İslami ilimler üzerine kitaplarını yazar Profesör Doktor Fethi Yeken, Arap edebiyatını da eserlerinde konu olarak ele almıştır. Yazarın bazı kitaplarını açıklayacak olursak;

- Müslüman olmam neyi gerektirir?

- İslam' a nasıl davet edelim?

- İslam

- Teori ve Pratikte İslam

- İslam gençliği

- Davetçiye notlar

- Davet yolunda dökülenler

- Çağdaş saldırılar karşısında İslam alemi

- Davet yolunda hazırlık

- Davet ve davetçinin problemleri

- İslam’ın ışığında hareket ve ideolojiler

- İdeolojilerin çöküşü ve İslam’ın evrenselliği

- Koruyucu İslami eğitim

Tüm kitaplarında İslamiyet konusunun üzerinde duran yazar, oldukça verimli eserler bırakmıştır. Eserlerini akıcı bir dille yazan Fethi Yeken, edebiyat dünyasına faydalı eserler bırakan bir yazar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Toplam 18 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.