Yusul El-Karadavi

Yusuf El-Karadavi Mısır, Mahallet’ül-Kübra’da 9 Eylül 1926 yılında doğmuş bir din bilginidir. İslam aleminin en büyük din alimlerinden biri sayılan Karadavi, daha on yaşında iken Kur’an’ı ezberlemiştir. Küçük yaşta babasını kaybeden Mısırlı din bilgini El-Ezher Üniversitesi Usul-u Din Fakültesini birincilikle bitirmiştir. Lisansını Yüksek Arap Dili Araştırmaları Enstitüsü’nden alan Karadavi, Kur’an ve Sünnet İlimleri Bölümünde master yapmış ve doktorasını aynı fakültede 1973 yılında tamamlamıştır. Karadavi’nin doktora tezi, zekat ve zekatın toplumsal sorunların çözümündeki yeri başlığını taşımaktaydı.

​​​​​​Karadavi, hutbelerinde sık sık İhvan’daki şiddeti ve Mısır’daki darbe hükümetini sert bir üslupla eleştirdiğinden 2014 yılında, Mısır’ın talebi üzerine, Interpol kırmızı bülten yayınlamıştır. Aynı zamanda Yusuf El Karadavi hala Dünya Müslüman Alimler Birliğinin başkanlığını yapmaktadır.

Yusuf El-Karadavi Kitapları

Yusuf El-Karadavi’nin birçok konuda birçok kitabı bulunmaktadır. Bu kitapları şöyle sıralanabilir: İbadet, Sünneti Anlamada Yöntem, İslam’da İbadet Mefhumu, Alim ve Tağut, Tevhidin Hakikati, İman ve Hayat, İlim Asrında Din, Kur’an’da Sabır, Allah’ın Varlığı ve Tevhidin Hakikati, Allah’a Giden Yolda Niyet ve İhlas, Tekfirde Aşırılık, İslam Fıkhını Yeniden Okumak, İslam’da Çevre Bilinci, Bilgi ve Medeniyet Kaynağı Sünnet, El-Mukaddimat, Bir Düşünür Olarak Mevdudi, Günümüzde Müslüman Gençliğin Vazifeleri, Kur’an’ı Anlamada Yöntem, İnsanlar Ve Hak, Tebliğ ve Davet Yolunda Müslümanın Temel Kültürü, Oruç Fıkhı, Nizamul Vakıf, Müslüman Aile, Müslüman Hayatında Vakit, Tevekkül, Beklenen Zafer Nesli vd.

Toplam 63 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.