Soner Duman

Sakarya Üniversitesinde İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Başkanı olan Doç. Dr. Soner Duman Kastamonulu olup, 1975'te İstanbul'da doğmuştur. 1993'te Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde başlayan üniversite eğitimine yine Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İslam hukuku bilim dalında yüksek lisans olarak devam etmiş, akabinde de 2007 yılında doktorasını yapmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı liselerde din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine girmiştir. 2011 yılında Sakarya Üniversitesi İslam Hukuku bölümünde öğretim üyesi olarak göreve başlamıştır. Sakarya Üniversitesinde ki görevi devam ederken 2014 yılında Doçent olmuştur. Halen İslam Hukuku Anabilim dalı Başkanı olarak Sakarya Üniversitesinde görev almaktadır. Evli ve üç çocuğu vardır.

Yayınlanmış çalışmaların da ilahi çağrıya kulak vermemiz gerektiğini vurgulamaktadır. İnsanların bugünlerde zorlu bir süreçten geçtiğini ve Allah’ın gönderdiği mesajları görmezden gelemeyeceğimizi belirtiyor. İnsanlık olarak birçok felaket ile imtihan olduğumuzu anlatıyor. Tüm bunların çözümünün de adalet ve merhametten geçtiğinden bahsediyor. İyilik ve hakkı gözetmenin önemini vurguluyor.

İlahi rahmete yeniden yönelerek bu zulüm ve göz yaşının son bulacağını eserlerinde anlatıyor. Kuran hükümlerine ve esaslarına uymamız gerektiğini kalemine alıyor.

Doç. Dr. Soner Duman aynı zamanda birçok eserin de çevirmenliğini yapmıştır. İslam büyüklerinin çağrılarına eserlerinde yer vermiş, onların düşüncelerini anlatmıştır. Mutluluğun formülü olarak da peygamber efendimizin hayatını ve yaşam tarzını veriyor. Hayatın onunla güzel olduğunu söylüyor. Allah Resulünün hayatımıza yön verecek değerlerini eserlerin de anlatıyor.

Toplam 8 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.