Türk Osmanlı Kitapları

 

Türk milletinin tarihi milattan önceki yıllara dayanır. Türk tarihi kayıtlarına Türklerin yazılı tarih anlayışı olmadığı için genelde Çin kaynaklarından ulaşılabilir. Ancak Mustafa Kemal’in kurduğu Türk tarih Kurumu sayesinde araştırmalar derinleştirilmiştir.

 

 Osmanlı Tarihi

 

 Osmanlı Devleti 1299 yılında Söğüt- Domaniç'te Osman Bey tarafından kuruldu. Osmanlı Devleti kurucusu Osman Bey Türkler’in Kayı Boyu’na mensuptur. Türkler tarafından kurulan Osmanlı Devleti kısa sürede Anadolu'da etkili olmaya başlamıştır. Osmanlı Devleti daha sonra Balkanlar'a geçmiş burada da hakimiyet kurmuştur. 1299 yılında kurulan Osmanlı Devleti 1 Kasım 1922 tarihinde Saltanatın kaldırılması ile son bulmuştur. 622 yıl kadar bir süre hüküm süren Osmanlı Devleti çok uzun yıllar boyunca Anadolu ve Rumeli’ye hakim olmuştur.

 

 Osmanlı Devleti Anadolu ve Rumeli topraklarında birçok eser bırakmıştır. İmparatorluk olan Osmanlı Devleti birçok milletin çok uzun uzun yıllar boyunca hoşgörü içinde yaşamasını sağlamıştır. Türk tarihi ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişiler Türk Osmanlı kitapları sayesinde hem eski Türk Devletleri hem Osmanlı Devleti hakkında daha geniş bilgiye sahip olabilir.

 

Toplam 769 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.