Vehbi Vakkasoğlu

İslam dini her şeyden önce sevgi dinidir. Yardımlaşmayı, misafirperverliği, tebessüm etmeyi, kibarlığı, yani hoşgörüyü emreder. Vehbi Vakkasoğlu da İslam'ın hoşgörü ile olan bu ilişkisi üzerinde yoğun olarak durmuştur. Onlarca kitap yazmış milyonlarca kişiye ulaşmıştır. Mehmet Akif ve Mevlana özelinde eserler yayımlamıştır.

Vehbi Vakkasoğlu Kimdir?

1947 yılında Kahramanmaraş'ta doğmuştur. Kahramanmaraş İmam Hatip Lisesi'nin ardından İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü'ne girmiştir. Birçok okulda 35 yıl boyunca öğretmenlik yapmıştır. 1977-1978 yıllarında İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 6 yıl Almanya'da öğretmen olarak çalışmıştır.

Birçok dergide makale ve yazıları yayımlanmıştır. Tarih, din, psikoloji gibi konularda 45 civarı esere imza atmıştır. Toplumu eğitmeye çok önem vermiş, bu noktada birçok seminer ve konferans ile bilgisini ve düşüncelerini toplumla paylaşmıştır. Eğitimde sevginin rolünün çok büyük olduğuna inanarak hem eğitimcilere hem de ebeveynlere rehberlik etmiştir. Giremediği gönülü gidemediği yer diye betimler ve sevgi dili ile yaklaşmak gerektiğini, dinleyicisini kazanmak gerektiğini savunur.

Vehbi Vakkasoğlu Kitapları

Çocuk yetiştirme aşamasında, evlilik sürecinde, genel olarak ailede, eğitimciler ile öğrenciler arasında insan ilişkilerinde sevginin değerini ve rolünü anlatan eserler vermiştir Vehbi Vakkasoğlu. Çocuklara ayrı bir önem veren ve yarının eğitimcileri, topluma yön verenleri olarak gören Vehbi Vakkasoğlu genç kuşağın ilgisini çekmek ve onların gönlüne girmek için nasıl yol izlemek gerektiğini de kitaplarında anlatmıştır. Bazı eserleri; "Yeniden Doğanlar", "Sevgi Merkezli Çocuk Eğitimi", "Öğretmenin Not Defteri", "Ailede Sevgi İletişimi" adlı kitaplarıdır.

 

Toplam 46 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.