Yavuz Bahadıroğlu

Türk Roman ve hikaye yazarı, gazeteci, radyo programcısı.

Yavuz Bahadıroğlu Kimdir?

Yavuz Bahadıroğlu 1945 yılında Rize' de dünyaya geldi.

Gazetecilik mesleğine 1971 yılında Yeni Asya - Yeni Nesil gazetelerinde başladı. Yavuz Bahadıroğlu sırasıyla muhabirlik, röportaj, araştırma - inceleme ve fıkra yazarlığı yaptı. Yavuz Bahadıroğlu çocuklara yönelik yazdığı eserleri ile dikkat çekti. Çok sayıda çocuk romanı ve hikayeler yayınladı.

" Sunguroğlu " Yavuz Bahadıroğlu'nun ilk romanıdır ve asıl çıkışını bu romanla yapmıştır. Bunun ardından yazdığı roman " Buhara Yanıyor " ülkenin en çok satan romanı rekorunu elde etmiştir. Yavuz Bahadıroğlu çok sayıda eser ortaya koymuştur; roman, çocuk kitapları, hikaye, araştırma, oyunlar, film senaryoları Yavuz Bahadıroğlu eserlerinden bir kısmıdır.

Yavuz Bahadıroğlu yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konferanslara konuşmacı olarak katılmıştır. Yine birçok kez de çeşitli ödüller kazanmıştır. Yavuz Bahadıroğlu halen gazetede köşe yazarlığını sürdürmekte ve bir radyoda da günlük yorumlar yapmaktadır.

Yavuz Bahadıroğlu Ve Eserleri

Yavuz Bahadıroğlu'nun çok sayıda çalışması, konuşmaları, yazı ve makaleleri vardır. Yavuz Bahadıroğlu'nun basılı eserleri yani kitaplarının bir kısmı şunlardır:

" Sevgi Ne Güzel Şey "

" Dayanışma En Büyük Güçtür! "

"Buhara Yanıyor "

" Sultan-ı Cihan Abdülhamid Han "

" Doktor Olacağım "

" Resmi tarih Yalanları "

" Ben Çanakkale "

" Uzay Çocuğu "

" Kaçırılan Prenses "

" Şehzade Selim "

" Sular Altında Bir Ülke "

" Kanuni Sultan Süleyman "

" Çelebi Mehmed "

" Canavar Robot "

" Çamurdan Meyve Olur Mu? "

" Hikaye Kutusu "

" İlk Okuma Serisi "

Toplam 159 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.