Ömer Faruk Dönmez

Yazar Ömer Faruk Dönmez 1976 yılında Adana'da doğmuştur. Ailesinde birçok yazar, şair bulunduğu için onlardan da içerik ve biçim bakımından etkilenmiştir. İlk hikayesi on altı yaşında bir dergide yayımlanmıştır. Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir.

Söyleşileri ve imza günlerini sevmeyen yazar bu tür etkinliklere katılmıyor. Bir dönem denemiş ama samimiyetsiz bulmuştur. Böylelikle yazarlığın piyasa işine döndüğünü söylüyor ve uzak duruyor. Yine de internette bir kaç söyleşisini bulmanız mümkündür.

Ömer Faruk Dönmez'in Eserleri

Ömer Faruk Dönmez'in hikayeleri bir çok edebiyat dergisinde yayınlanmıştır. Bu dergiler, Hece, Ay Vakti, Huruç, Cafcaf, İhtiyar, Fayrap ve Müdahale, Çınar ve ilk hikayesinin yayınladığı Türk Edebiyatı'dır.

Yayınlanan kitaplarından Hamza hikayesi, çağımızda Müslüman bir gencin aracılığıyla modernizmin ve İslamın harmanını ironik bir şekilde sunuyor. Yine ironiden faydalanarak yazdığı bir diğer kitap ise Bir Kitap Bir Balta'dır. Yazarın ilk öykü kitabı Hep Aynı Hikaye'dir.

Ölü Bir Yazarın Anlattıkları kitabında yine mizahtan yararlanmıştır. Bir eylem sırasında aldığı darbeyle hayatını kaybeden yazar yine de yazmaya devam etmiştir ve yazdıklarını da yayınevine ulaştırır. Üç uzun öyküden oluşan bir diğer kitabı Dervişan'dır. Yazarın yayınladığı son kitabı ise Bir Yobazın Günlüğü'dür.

Ab-ı Hayat 1 ve Ab-ı Hayat 2 de sohbet türünde üstadından almış olduklarını yayınlamıştır. Yeni bir hikaye yazmayacağını belirtmiştir. Yine üstadının söylediklerini yayınlayacağı sohbet türünde kitaplarını görebiliriz.

Toplam 7 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.