Ali Muhammed Sallabi

Libya’da dünyaya gelen ve günümüzde hem din adamı hem de politikacı olan Ali Muhammed Sallabi, 1963 yılında hayata gözlerini açmıştır. Libya’da doğup büyüyen isim, tüm tahsil hayatını bu ülkede geçirmiştir. Din adamı olarak birçok İslami eseri okuyucu ile buluşturan ve önemli bir okuyucu kitlesi elde eden Sallabi, aynı zamanda siyasi hayatında da son derece önemli adımlar atmıştır. Tahsil sürecinin ardından önemli eserleri bir araya getiren yazar, 2011 yılında Libya’da bir parti de kurmuştur.

Hem yazar, hem din adamı hem de politikacı olarak yaşamını sürdüren Sallabi, 2011 yılında kurduğu partinin başına da geçmeyi başarmış ve başkan olarak parti içi görevini sürdürmüştür. Okuyucularına Türk tarzı demokrasiyi de anlatarak dikkat çeken yazar, birçok kitap sayesinde fikirlerini geniş kitlelere aktarmayı başarmış bir isimdir.

Ali Muhammed Sallabi’nin Politika Hayatı

Politik görüşlere de sahip olan isim, yazarlığını yanı sıra siyasi ivme de kazanmak adına 2011 yılında Özgürlük, Adalet ve Kalkınma kavramları çerçevesinde parti kurmuştur. Partinin adını, Ulusal Buluşma Partisi olarak belirlemiştir. Başkanlığını yaptığı partisi ile, aynı zamanda 2012 yılında Libra Genel Ulusal Konferans Seçimleri ile adaylık çalışması da yürütüştür.

Ali Muhammed Sallabi’nin Eserleri

3. Halife Hz. Osman

Doğuştan Günümüze Şiilik ve Rafızılik

Doğuştan Günümüze Hariciler ve Ortaya Çıkışları

4. Halife Hz. Ali

2. Halife Hz. Ömer

1. Halife Hz. Ebubekir

Hz. Hüseyin ve Kerbela

Halifeler Tarihi

İslam İnanç Esasları

Allah’a İman

Adalet ve Milli Barış

Toplam 61 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.