yazgeldi.jpeg (113 KB)

Raşid Halifeler (4 Kitap Karton Kapak)

%50
285,00 TL
142,50 TL

Raşid Halifeler (4 Kitap Karton Kapak)

%50
%50
285,00 TL
142,50 TL
Kazancınız:142,50

+

-

Kitap Açıklaması

Hulefa-i Raşidinin hayatlarının anlatıldığı bu setle peygamberimizin izinden giden 30 yılı bir film şeridi gibi gözlerinizin önünden geçireceksiniz.

1. Resulullah (s.a.v) Hz. Ebubekir hakkında: "Eğer bir dost edinecek olsaydım Ebubekir'i dost edinirdim. Ancak İslam kardeşliği ve sevgisi daha üstündür." buyurmuştur. Resulullah (s.a.v)'ın vefat haberi bütün sahabenin kfasını karıştırdığı bir dönemde o Peygamber (s.a.v)'in yanına girdi. Üzerindeki örtüyü açtı sonra Peygamber (s.a.v)'in üzerine kapanarak onu öpmye ve ağlamaya başladı. Daha sonra şöyle dedi;"Anam babam sana feda olsun ey Allah'ın Resulü! Vallahi Allah senin üzerinde iki ölümü birlştirmeyecektir. Sana taktir edilmiş bu ölüm geçidini ise geçmiş bulunuyorsun." (Buhari K.Megazi 4452)
2. Raşid Halifeler döneminin ikinci kitabıdır ve Hz. Ömer (ra)'in hayatı şahsiyeti ve hilafet dönemini anlatmaktadır. Hz. Ömer (ra) Raşid Halifelerin ikincisi ve Hz. Ebubekir (ra)'den sonra Sahabe-i Kiram'ın (Allah hepsinden razı olsun) en faziletlisidir. Resulullah ((s.a.v) bu ikisi hakkında şöyle buyurmuştur; "Benden sonra Ebubekir ve Ömer'e uyun" (Tirmizi 3200)
3. Resulullah (sav) peygamberlikle görevlendirildiğinde Hz. Osman ilk iman edenler arasında yer aldı. Resulullah (sav) onu kızı Rukiye ile evlendirdi. Mekkeli müşriklerin iman edenlere karşı baskı ve iskenceleri artınca Habeşistan'a ilk hicret edenler arasında yer aldı. Habeşistan'da bir müddet kaldıktan sonra Mekke'ye geri döndü ve Resulullah (sav) ile Medine'ye hicret etti. Medine'de bir Yahudi'nin mülkiyetinde olan Rume kuyusunu 20.000 dirheme satın alarak bütün Müslümanların istifadesine sunudu. Hanımı Hz. Rukiye’nin hastalığı nedeniyle Bedir Savaşı'na katılamadı. Hz. Rukiye ordu Bedir'de iken vefat etti. Bedir Savaşı hariç müşriklerle ve diğer İslâm düşmanları ile yapılan bütün savaşlara katıldı. Hanımı Hz. Rukiye'nin vefatından sonra Resulullah (sav) onu diğer kızı Ümmü Gülsüm ile evlendirdi. Bunun için de “iki nur sahibi” anlamında “Zi’n-Nureyn” lakabıyla anıldı.
4. Resulullah (s.a.v) yanında Hz. Ebubekir Hz. Ömer Hz. Ali Hz. Talha ve Hz. Zübeyr olduğu halde Hire dağı üzerindeydi. Dağ sallanmaya başladı. Bunun üzerine Resulullah (s.a.v) " Sakin ol ey Hira! Senin üzerinde Nebi Sıddîk ve Şehitten başkası yoktur" buyurdu. (Müslim41880)
5. Hz. Hasan (ra)'ın haytını doğumundan şehadetine kadar bütün yönleriyle anlatılmaktadır. O dedesi Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimiz annesi Hz. Fatma ve Babası Hz. Ali olan bir seyyiddir. Cenetteki gençlerin Hz. Hüseyinle birlikte seyyididirler.

Kitap Özellikleri
Basım Yılı2020
Baskı1
Cilt DurumuKarton Kapak
DilTürkçe
Ebat17 x 24
ISBN-106257810715
Kağıt Türüİthal Kağıt
Sayfa Sayısı2808
135 TL ve üzeri kargo bedava
kargo.png (12 KB)
ucuz son.jpeg (71 KB)
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (1)
Çok satanlarda kampanya Tümünü Gör
BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.