Prof. Dr. Ahmet Yaman

Antalya İmam Hatip lisesini bitiren yazar Üniversite Eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamlamıştır. İlk araştırmalarına İslam Hukuku ile başlayan yazar 1996 yılında doktorasını yine Marmara Üniversitesinde tamamlamıştır. İdarecilik, kurucu dekanlık, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği gibi pek çok görev önemli görevde yer almıştır. Bu süreçte pek çok öğrencinin hayatında önemli yer alan yazar ders kitapları yazarak birebir ders veremediği diğer öğrencilere İslam Hukuku'nun inceliklerini öğretmiştir.

Çok Yönlü Yazarın Kitapları İlgi Çekiyor

Prof. Dr. Ahmet Yaman kitapları 25. baskıları görmüş bir yazardır ve sadece kitap yazarlığı yapmamaktadır. Makale alanında fazlaca eseri olan yazar çevirmenlik alanında etkilidir ve bu alandaki eserleri de fazlaca rağbet görmüştür. İslam hukuku alanında kitapları bulunan yazar İslam’da İsraf gibi meselelere de nahif bakış açısı ile yaklaşarak ölçülü olma mesajları vermiştir. İslam’a Giriş alanında Evrensel Mesajlara değinerek dikkat ve anlama kabiliyeti ile ufukları açarak daha fazla muhakeme yeteneğine sahip olunması adına çalışmalara imza atmıştır.

İslamda Hukuk

Adalet kavramını islam bakış açısı ile ele alan yazar doğruları araştırarak bunu gelecek nesillere de aktarma ideali içerisindedir. İslam hukukunda yer alan, yer aldığı düşünülen ancak hatalı olan kısımları sade bir dille anlatan yazar her kesimi kucaklayan bir bakış açısına sahiptir. Sadece kendi alanında öğretim görmüş kişilere değil herkese hitap eden saydam dili sayesinde pek çok kişiye engin bilgilerini aktarmayı başarmıştır.

Toplam 8 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.