Prof. Dr. Ali Bulut 

Samsun ilinin ilçesi olan Vezirköprü' de doğan Prof. Dr. Ali Bulut eğitimini de burada tamamlamıştır. Üniversiteyi İstanbul' da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi' nde okumuştur. Başarılı bir üniversite hayatı geçirmiş ve daha sonra Milli Eğitime bağlı olan birçok okulda görev yapmıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Şu anda da Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesinde Öğretim üyesi olarak görev yapmaya devam etmektedir. Birçok eseri bulunan yazarın eserleri hakkında kısaca bilgi verelim:

Kişiliği inşa etme sanatı eserinde, kişisel gelişimden bahsederek genel kültür birikimimizden neler kazanabileceğimizi anlatmıştır. Özellikle gençleri hedef alarak gençlerin daha üreterek ve daha verimli çalışmaları için bilgiler vermiştir. Gençlerle ilgili birçok örneklere yen veren eser, gençlerin asıl kimliğini oluşturmasına, kültürel ve manevi değerlerini kaybetmeden yaşamalarını nasıl başarabileceği üzerine değinmiştir.

Gönül sohbetleri eserinde ise, insanların dünyasını, kalplerini mutlu etmenin yollarını anlatmıştır. Bu eserde maneviyatı zenginleştirmek için ve bu maneviyatın birikimini, bilgisini çeşitli insanlarla bir araya gelerek onlarla paylaşmayı hedeflemiştir.

Arapça hikayeleri birinci bölümünde, hikayeleri dört bölüme ayırarak daha kolay ve daha hızlı okunması için set haline getirmiştir. Eserin ana konusu kişilere ebedi güzellik katarak maneviyatı daha güçlü hale getirmektir. Kitapta bir çok hikayelere yer vererek dünya klasiklerinden alıntı yapılmıştır. Eser çok sade ve anlaşılır bir şekilde kaleme alınmıştır.

Toplam 10 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.