Prof. Dr. Ali Köse

Prof. Dr. Ali Köse din psikolojisi, din sosyolojisi araştırmaları yapan, araştırmacı, yazar ve eğitimci olarak tanınan bir akademisyendir. Yurt içi ve yurt dışı seçkin üniversitelerde eğitim almıştır. Halen akademisyen olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Ali Köse Eğitim

Prof. Dr. Ali Köse eğitimini lise eğitimini Antalya İmam Hatip Lisesi'nde tamamlayan Prof. Dr. Ali Köse 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olmuştur. Daha sonra yüksek lisans yapmak için Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde başvuru başvuran Prof. Dr. Ali Köse burada 1988 yılında yüksek lisansını tamamlamış, doktora eğitimi için Londra Üniversitesi King ‘s College’e başvurmuştur. 1994 yılında da doktora eğitimini Londra'da tamamlayan Prof. Dr. Ali Köse 1998 yılında Doçent unvanını almıştır.

2004 yılına gelindiğinde ise Profesör olan Dr. Ali Köse 2000 yılından itibaren Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Psikolojisi Anabilim Dalı’nda görev yapmaktadır. Halen aynı Üniversitede akademisyen olarak görev yapan Prof. Dr. Ali Köse din psikolojisi ve sosyolojisi alanlarında birçok araştırma da bulunmuş ve bu konularda onlarca makale yayınlamıştır. Ayrıca bu konularla bağlantılı olarak Prof. Dr. Ali Köse'nin kitapları da mevcuttur. Profesör Doktor Ali Köse’nin bazı kitapları şunlardır; Neden İslam'ı Seçiyorlar, Freud Ve Din, Deprem Ve Din, Milenyum Tarikatları, Sekülerizm Sorgulanıyor, Laik ama Kutsal, Avrupa Ve İslam, 3 Yusuf bir İslam, Din Psikolojisi, Kutsalın Dönüşü…

Toplam 9 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.