Prof. Dr. Fahrettin Atar

Fahrettin Atar, 1947 yılında Erzurum’da dünyaya gelmiştir. Halen yazar olarak hayatını sürdüren Fahrettin Atar, 1967 yılında imam hatip okulundan 1971 yılında ise İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun olmuştur. İstanbul’da çeşitli müftülüklerde din görevlisi olarak çalışmıştır.

1975 yılında Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde doktora tezini tamamlamıştır. İslam Adliye Teşkilatının Ortaya çıkışı ve İşleyişi, doktora tezinin adını oluşturur. Doktora tezini tamamlayan Prof. Dr. Fahrettin Atar 1976 yılında mezun olduğu enstitüde öğretim görevlisi daha sonra ise müdür yardımcı ve ardından müdür olarak görev yapmıştır. 1982 yılında doçent unvanına erişmiştir. 1983 yılında doktora tezini tamamladığı Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne naklen atanmıştır.

1989 yılında profesör unvanına kavuşan Atar, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde bölüm başkanlığı ve dekan yardımcılığı yapmıştır. Ayrıca Fahrettin Acar, İlahiyat Meslek Yüksek Okulunda da müdürlük yapmıştır. Prof. Dr. Fahrettin Acar halen Yakın Doğu Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde öğretim üyeliği görevini yürütmektedir.

Prof. Dr. Fahrettin Atar'ın Eserleri

Fahrettin Atar, Fıkıh Usulü, İslam Yargılama Hukukunun Esasları ve İslam İlmihali adlı eserlere sahiptir. İslam Yargılama Hukukunun Esasları adlı kitabında, Atar İslam yargılama hukuku ve adliye teşkilatını ilgilendiren pek çok meseleyi dile getirmiş, bu eser bu alanda bilgi edinmek isteyen akademisyenlere veya meraklılarına el kitabı niteliğinde olmuştur.

İslam İlmihali adlı eserde ise, kelam, ibadet, namaz gibi farklı bölümlerden oluşan bölümler bulunmakta ve Fahrettin Atar bu bölümlerden taharet ve namaz bölümünü kaleme almıştır. Diğer bölümler ise farklı profesörler tarafından kaleme alınmıştır.

Toplam 2 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.