Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar

Mehmet Bayrakdar 1952 senesinde Konya Beyşehir de doğdu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden 1973 yılın da mezun oldu. Paris Sarbonne Üniversitesinde mastır ve doktora yaptı. Daha sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde Doçent olarak görev aldı. Yurt dışında değişik üniversiteler de farklı görevler aldı. Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığın da Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi oldu. Yurt dışı eğitimleri ile bilimsel çalışmalarından ötürü 8 dil bilen Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar evlidir ve iki çocuğu vardır.

İlahiyatçı, akademisyen ve yazar olan Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar'ın kaleme aldığı birçok eseri vardır:

Eserlerin de birçok konuları ele alan ve farklı alanda yazıları kaleme alan Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar 20 den fazla esere imza atmıştır. Eserlerin de İslam felsefesinden, İslam da bilim ve teknolojiye; tasavvufdan ünlü düşünürlerin hayatına birçok konuya değinmiştir.

Prof. Dr. Mehmet Bayrakdar'ın bazı eserleri ders kitabı olarak İlahiyat Fakültelerinde de okutulmaktadır. Özellikle İslam da felsefe ve düşünce özgürlüğü hakkında kaleme aldığı eserler daha çok beğenilmektedir.

Eski zamanlardan yola çıkarak dinde, bilime ve teknolojiye verilen öneminde altını çizmektedir. Evrimci yaratılış teorisi de başta olmak üzere modern bilimi eserlerinde anlatmıştır. Bütün bu konulara değinirken, Türk İslam düşünürlerini de unutmamış, onlara da ayrıca eserlerinde yer vermiştir. Yunus Emre ve Kayserili Davut hakkında iki ayrı eseri örnek gösterebiliriz.

Toplam 16 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.