Genç Kızlara ( 5 Kitap )

%59
110,00 TL
44,90 TL
%59

Genç Kızlara ( 5 Kitap )

Kollektif
HAVALE :44,90 TL %1 EFT İndirimi
%59
110,00 TL
44,90 TL
HAVALE :44,90 TL %1 EFT İndirimi
Kitap Açıklaması
kizlar-aramizda-kalsin-dier-tahlil-yaynlar-hafsa-bilgin-237033-23-B.jpg (8 KB)
Kızlar Aramızda Kalsın
Mü'min Genç Kızın Hayatına Dair NotlarBu kitap; sana nasihat edecek kadar tecrübeli tavsiyeleri etki edecek kadar rütbeli biri tarafından yazılmadı.Sana farkındalık kazandırmak kim olduğunu ve neler yapabileceğini hatırlatmak için kaleme alındı.Hani kimi zaman nereden başlaman gerektiğini düşünüyor da zihninde ürettiğin sorulara cevaplar arıyorsun ya! İşte o cevaplar senin için bir kılavuz niteliğinde kaydedildi. Kendini tanımaya hayatının tadını çıkarmaya dair notlar bir araya getirildi.

musluman-kadinin-sahsiyeti-kultur-ve-daveti-kltr-ravza-yaynlar-dr-a-abdulhalim-mahmud-20857-25-B.jpg (5 KB)
Müslüman Kadının Şahsiyeti Kültür ve Daveti
Müslüman kadınlar birbirleriyle Allah için kardeş olunca bu kardeşlikler dünya ve ahirette kendilerine fayda sağlayacak İslâmî birçok çalışmaları beraber yürütmek için daha etken olacaktır.... Kadın bazen mal kazanır ama neyin karşılığında? Rahat ve konfor kazanır ama neyin karşılığında? Evin ve çocuğun yükünü hafifletir ama neyin karşılığında? Toplumsal prestijler kazanır ama neyin karşılığında? Anlaşılmaz noktaları kaldırmak meseleyi su yüzüne çıkarmak için; mal rahatlık toplumsal sorunların hafifletilmesi veya toplumsal prestij kazanma sevdasına kaybedilen değerleri açıklamamız gerekir.... Kızın terbiyesine ve ahlâkına ayrı bir önem verilmelidir. Çünkü İslâm üç kız yetiştirene onların ahlâkını edebini güzelleştirene cenneti vadediyor.

butun-yonleriyle-tesettur-kltr-ravza-yaynlar-ahmet-yksek-156140-15-B.jpg (28 KB)
Bütün Yönleriyle Tesettür Yeni İslami Örtü
Tesettür İslami bir görevdir. Bu görev zamanımızda devamlı ihmaller ve baskılarla tökezleyip hedefini bulamadı. Ne minberlerde ne kürsülerde ne de yetkili ve sorumluların toplantılarında yer buldu. Açıkların yangınıyla yanarken şimdi de; hedefinden sapmış kapalıların yangını evimizi sardı. Her yer çıplakların ve kapalı çıplakların gösteri mekanları oldu. İslamsal kapalı çıplaklar " yamuk pim" gibi avucumuza kaldı. Bu yamukluklar rayına ve hedefine girmeyecek kadar büyüdü. Zina suç olmaktan çıkartıldı da; herkes "iyi günlere doğru ilerliyoruz" iddiasında. Ya Rabbi!.. Yok mu bu karanlık günlerin bir ışığı... kehf ashabının sığınabildiği kadar bir mağarası...

allah-rasulunun-annesi-hz-amine-kiiler-r-yaynlar-muhammed-zahid-mutlu-232276-23-B.jpg (29 KB)
Allah Rasulü'nün Annesi Hz.Amine
Annesi Hazret-i Âmine Varlık Nuruna hamile olduğunun ilk günlerinde bir rüya gördü. Rüyada kendisine:"Ey Âmine! Sen bu ümmetin efendisine hamilesin! Dünyayı şereflendirdiği zaman: " Her hasetçinin şerrinden O'nu tek olan Allah'a havale ederim!" diye dua et ve O'na Muhammed ismini ver!" diye seslendiğini işitti. (İbn-i HişâmI170)

9786058214330_Default.jpg (33 KB)
Allah ile Kul Arasındaki Sevgi
İnsanlar sizi sevdiğinde mutluluğu, emniyeti , kendine güveni dünyanın güzelliği ve genişliğini hissedersiniz. Her şeyin efendisi ve her şeyin sahibi olan Allah, sizi severse dünyanın ve ahiretin mutluluğuna kavuşmuş olursunuz.
Bu ilginç kitapta, Şeyh Ahmed Naseeb Mehamid, bir insanın Allah ile arasındaki sevgiye nasıl ulaşacağını anlatıyor Rabbimizden kendisinin sevgisini ve kendisini sevenlerin sevgisini istiyoruz. Allah'm bizi sevgine yaklaştıran eylemleri sevdir.


Kitap Özellikleri
Basım Yılı 2019
Baskı 1
Cilt Durumu Karton Kapak
Dil Türkçe
Ebat 13,5 x 21
ISBN-10 263001
Kağıt Türü Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı 232+472+328+230+240
75 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
Ürünle İlgili Öne Çıkan Kampanyalar

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

  • Ödeme Seçenekleri
  • Yorumlar (1)
BENZERKİTAPLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.